Rajono neįgaliesiems teikiama asmeninio asistento pagalba

Šiemet pradėtos teikti asmeninio asistento paslaugos  neįgaliesiems Šiaulių rajone. Asmeninio asistento paslaugos tikslas – suteikti žmogui pagalbą atsižvelgiant į jo individualius poreikius.

Kokios pagalbos galima tikėtis iš asmeninio asistento? Jis gali padėti žmogui apsirengti, susitvarkyti su kitais buities iššūkiais, gali lydėti į sveikatos priežiūros, užimtumo ar kitą instituciją, ten, kur jis norėtų praleisti laisvalaikį. Pavyzdžiui, asmeninis asistentas gali padėti apsipirkti – neįgaliojo vežimėlyje sėdintys žmonės gali nepasiekti, kas padėta aukštesnėse lentynose, jiems gali būti sunku parnešti pirkinius ir pan. Paslaugas gali gauti asmenys, kurie turi fizinę ar psichinę negalią. Maksimalus galimos pagalbos laikas – keturios valandos per dieną, septynias dienas per savaitę.

Asmeninio asistento paslaugas gaunanti Vismantė džiaugiasi, kad asmeninis asistentas prisideda prie jos kasdieninių rūpesčių palengvinimo ir yra puikus pašnekovas su kuriuo galima padiskutuoti įvairiomis temomis. Iki karantino asistentas merginą lydėdavo į Šiauliuose vykstančias paskaitas, padėdavo naudotis viešuoju transportu. Merginai praverčia ir asistento anglų kalbos žinios ruošiantis paskaitoms, jis ją lydį į parduotuvę, viešąsias įstaigas ar tiesiog pasivaikščiojant gamtoje. Taip pat asmeninis asistentas gali padėti užmegzti bei palaikyti socialinius santykius su aplinka – pagelbėti žmogui, jei jis patiria problemų kalbėdamas, orientuodamasis laike ir aplinkoje, laikydamasis dienos režimo, planuodamas finansus, vartodamas vaistus ir panašiai.

Dėl galimybės gauti asmeninio asistento paslaugas galima kreiptis į Šiaulių rajono Socialinių paslaugų centrą.

Rajone šios paslaugos teikiamos įgyvendinant projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Šiaulių rajone“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Savivaldybės lėšomis. Projekto metu Šiaulių rajone yra įsteigti bendruomeniniai šeimos namai, kuriuose rajono gyventojai turi galimybę gauti šias kompleksines paslaugas šeimoms: psichosocialinė pagalba, šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos, vaikų priežiūra (atokvėpio valandėlė), pavežėjimas, paslaugų teikimo koordinavimas, užtikrinant „vieno langelio“ principą, asmeninio asistento paslaugos.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Rajono Savivaldybės nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts