Pritrūkus gėrimų, įsibrovė į parduotuvę Kuršėnuose ir srėbs košę, kurios prisivirė – skirtas laivės atėmimas

2023 m. spalio 27 d. trims kuršėniečiams paskelbtas nuosprendis, kuriuo skirta bausmė už vagystę, įsibraunant į Ventos gatvėje esančią parduotuvę. Įvykį policijos pareigūnai užfiksavo 2022 m. gruodžio 8 d.

Suveikė signalizacija

Tą vėlų vakarą, artėjant pusiaunakčiui, policija gavo pranešimą, kad išdaužtas minėtos parduotuvės lango stiklas. Suveikė signalizacija, sureagavo apsaugos tarnyba. Patruliams atvykus į vietą, juos pasitiko apsaugos darbuotojas, kuris atvyko pažiūrėti, kas vyksta objekte. Apžiūrėjęs parduotuvę, jis matė, jog išdaužtas vitrinos stiklas. Pasak šio darbuotojo, jokių asmenų įvykio vietoje jis nematė. Parduotuvės jis nuodugniai neapžiūrėjo ir iš karto kvietė policiją. Ant gatvės, šalia parduotuvės, buvo rasti du sudaužyti alkoholinių gėrimų buteliai, o ant keliuko buvo pamesti trys cigarečių pakeliai. Visiems kilo įtarimas, kad į parduotuvę buvo įsilaužta ir palikta pėdsakų, todėl į įvykio vietą buvo iškvieti ekspertai. Parduotuvėje buvo ir vaizdo stebėjimo kameros, kurios vagis užfiksavo.

Pardavėjos įsidėmėjo

Parduotuvės savininko žmona, atvykusi į įvykio vietą, peržiūrėjo vaizdo kamerų įrašus ir pamatė, kad jos užfiksavo tris jaunus vyrus, kurie priėjo prie parduotuvės ir metė į langą kažkokį sunkų, panašų į betono gabalą, daiktą. Išdužus vitrinai, per ją du vyrai įlipo į vidų, o trečias liko lauke. Moteris įsidėmėjo vyrukų aprangos detales. Parduotuvės šeimininkė atkreipė dėmesį į vieną iš jų. Ji sakė mananti, jog šis jaunuolis parduotuvėje buvo tos dienos ryte. Iš pardavėjų pasakojimų moteris sakė sužinojusi, kad šis kuršėnietis jau anksčiau buvo pavogęs įvairių prekių. Taip pat pardavėjos buvo pranešusios, kad šio žmogaus bijo, nes jis turi blogą reputaciją. Kiti du vyrai nepasirodė matyti. Patikrinus, kas buvo pavogta, nustatyta, kad iš parduotuvės dingo degtinės, vyno, viskio bei cigarečių už 246,96 Eur. Taip pat buvo sugadintas įmonei priklausantis turtas už 1 596,34 Eur – išdaužtas lango stiklo paketas, sugadintos žaliuzės, kalėdinės dekoracijos, nulaužta stalo koja.

Įlipo per langą

Policijos darbuotojai gavo vaizdo kameromis užfiksuotų vyrų nuotraukas ir iš karto  atpažino Deividą Palubinskį, kadangi jis pastarosiomis dienomis vaikščiojo su megzta pilkos-baltos-juodos spalvų kepure. Buvo žinoma, kad vyras yra neseniai grįžęs iš užsienio. Atpažinti ir kiti du vyrukai – Dovydas Tichonovas ir Mindaugas Šitikovas. Keletas pareigūnų nuvyko jiems žinomu adresu ieškoti šių kuršėniečių. Prie durų girdėjosi kelių asmenų balsai. Durys buvo užrakintos. Bandant prisibelsti, prie durų priėjęs asmuo paklausė: „Kas?“ Jis durų neatidarė, teigdamas, kad neturi raktų. Du policijos darbuotojai į butą pateko per neuždarytą langą ir atrakino buto duris iš vidaus. Buto viduje rasti keturi asmenys. Ten pat rasta tuščių ir pilnų alkoholinių gėrimų butelių, maisto likučių – matėsi, jog vyko išgertuvės. Bute buvę trys minėti vyrukai prisipažino, kad  apvogė parduotuvę.

Mintis kilo staiga?

Deividas P. ir jo draugai teisme savo kaltę pripažino. Jų parodymai teisme sutapo. Paaiškėjo, kad tą vakarą vyrukai gėrė tai pas vienus draugus, tai pas kitus, po to kažkur ėjo. Galimai dėl girtumo jie nebegalėjo nurodyti, kokiu tikslu vaikštinėjo netoli parduotuvės. Esą mintis išdaužti stiklą, metant akmenis, jiems kilo spontaniškai. Pasak kaltinamųjų, jie nebuvo iš anksto susitarę, kad šią parduotuvę apvogs. Du kuršėniečiai įlindo į vidų, į rankas čiupo pirmus pasitaikiusius butelius bei cigaretes ir pasišalino. Trečias liko lauke ir stebėjo aplinką. Kuriam iš jų kilo mintis išdaužti langą ir apvogti parduotuvę, nė vienas neprisipažino.

„Sėsti“ nenorėjo nė vienas

Deividas P. teismui sakė, kad labai gailisi dėl savo elgesio. Esą per tris metus po jo paleidimo iš įkalinimo įstaigos tai buvo vienintelis nusikaltimas. Jis prašė neskirti realios laisvės atėmimo bausmės, siūlėsi sumokėti baudą, nes dirba, nebegeria. Tiesa, vyrukas tuo metu dirbo užsienyje ir į Lietuvą grįždavo tik kas pusmetį dviem savaitėms arba mėnesiui. Vis tik jis žadėjo būti pasiekiamas, jeigu būtų stebimas Probacijos tarnyboje. Dovydas T. taip pat nenorėjo sėsti už grotų. Dirbantis jaunas vyras prašė skirti intensyvią priežiūrą, uždedant apykoję, kad galėtų nueiti iki darbo ir atgal. Jis buvo teistas prieš pusantrų metų. Trečiasis iš kompanijos, Mindaugas Š., gyvena netoli apvogtos parduotuvės ir ten lankydavosi nuolat. Jis anksčiau buvo baustas už administracinius nusižengimus, vagystes, nes pro kasas, pasiėmęs degtinės, praeidavo nesusimokėjęs.

Kai kas elgesį keičia, o kiti išvadų nepadarė

Teismas įvertino tai, kad Deividas P. savo elgesį įvertino neigiamai, gailėjosi, dirba, nėra kitų jo atžvilgiu iškeltų baudžiamųjų bylų bei tai, kad jis ėmėsi keisti savo elgesį – užsikodavo nuo alkoholinių gėrimų, narkotinių medžiagų vartojimo. Nuspręsta, kad laisvės atėmimo bausmės vykdymas gali būti atidėtas, paskiriant tam tikrus apribojimus. Dovydas T. nepasirodė vertas pasitikėjimo – nusikaltimą jis įvykdė, būdamas teistas už įvairius nusikaltimus, todėl pripažintas recidyvistu, jis baustas ir administracine tvarka, tame tarpe ir už smulkias vagystes. Kadangi vyrukas nedaro išvadų iš savo elgesio, nuspręsta, kad jam tinkamiausia laisvės atėmimo bausmė. Teismas nusprendė, kad išvadų iš ankstesnių teistumų nepadarė ir Mindaugas Š., todėl skyrė jam laisvės atėmimo bausmę.

Skirtas laisvės atėmimas

Visi trys vagišiai pripažinti kaltais dėl dviejų nusikaltimų – vagystės bei turto sugadinimo – padarymo. Šios nusikalstamos veikos numatytos Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalyje bei 187 straipsnio 1 dalyje. Deividui Palubinskiui skirta galutinė bausmė – laisvės atėmimas 1-eriems metams ir 1 129,52 Eur bauda, kurios jis buvo nesumokėjęs pagal ankstesnį nuosprendį. Baudą susimokėti kuršėnietis turės per 2 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 1 metams 6 mėnesiams. Skirti įpareigojimai dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, dalyvauti elgesio pataisos programoje. Dovydui Tichonovui paskirta už šią vagystę bausmė subendrinta su ankstesniu nuosprendžiu ir jam skirta galutinė bausmė – laisvės atėmimas 4 metams. Už šią vagystę bei anksčiau padarytus nusikaltimus Mindaugui Šitikovui paskirta 1-nerių metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Nuosprendį nuteistieji, prokuroras ir kiti proceso dalyviai gali skųsti apeliacine tvarka, per 20 dienų nuo nuosprendžio paskelbimo pateikus skundą Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau
Tarp gegužės 28 d.  23.00 val. ir gegužės 31 d. 17.00 val. Šiauliuose, Aukštabalio g.,  pagrobtas daugiabučio gyvenamojo…