Prie rūšiuojamų atliekų konteinerių pabodęs vaizdelis

Lietuvaičiai jau ne vienerius metus pratinasi elgtis civilizuotai bei atsakingai – rūpintis savo gyvenamąja aplinka, rūšiuodami šiukšles. Tačiau kai kuriems Kuršėnų gyventojams, regis, šiukšlių rūšiavimas ir sugebėjimas jas išmesti ten, kur reikia, dar ,,misija neįmanoma“.

Kuršėniškiams akis bado jau nusibodę ir niekaip nesikeičiantys vaizdai prie antrinių žaliavų konteinerių. Jie riogso apkrauti stambiosiomis, žaliosiomis atliekomis, apkabinėti rūbais ir kitomis atliekomis.

Pakalbintos garbaus amžiaus kuršėnietės teigė, kad „Kuršėnuose nemažai tokių matytų vaizdų, tačiau prie Vydūno ir Vytauto gatvių sankryžoje esančių antrinių žaliavų konteinerių jis kartojasi nuolatos.

„Kiek einame pro šalį, tiek šalia konteinerių masiškai primėtyta visai kitokių rūšių šiukšlių nei derėtų. Pavyzdžiui, prieš porą savaičių konteineriai buvo apkrauti įvairiais maišais su rūbais ir batais, šiandien guli dideli maišai su žaliosiomis atliekomis“, – aiškino kuršėniškės.

Pilietiškos moterys piktinosi neatsakingais žmonėmis ir ragino šiukšles rūšiuoti, vežti į specializuotas surinkimo aikšteles.

Būtina priminti, kad už šiukšlių išmetimą šalia konteinerių, šiukšlinimą viešose vietose yra numatytos baudos.

Pasitaiko, kad  prie konteinerių išmestų senų baldų ar rūbų savininkai teisinasi norėję atlikti gerą darbą. Esą, jų išmesti baldai ir kiti daiktai dar gali kam nors praversti. Tokiu atveju, jei išmestas daiktas dar išties galėtų tarnauti kituose namuose, reikėtų paskelbti apie parduodamą ar dovanojamą daiktą skelbimų portaluose arba pristatyti į labdaros-paramos organizacijas, nes išmetus prie konteinerio yra teršiama miesto teritorija, o daiktas, stovintis lietuje ar šaltyje, tikrai greitai nebebus tinkamas tolimesniam naudojimui.

Raminta DANILĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts