Prasidėjo futbolo turnyras Algirdui Dankisui atminti

Kuršėnuose Daugėlių stadiono dirbtinės dangos aikštėje šešios Šiaulių apskrities futbolo mėgėjų komandos pradėjo pirmąjį turnyrą treneriui, žaidėjui, rašytojui Algirdui Dankisui atminti.

Algirdas Dankisas (1942–2014) – kuršėniškis, ilgametis futbolo treneris ir žaidėjas, rašytojas, žurnalistas. „Šiaulių krašte” rašė sporto, daugiausiai futbolo, temomis.

Surengti turnyrą mintis kilo Kuršėnų FC „Venta“ vadovams. Vienas iš iniciatorių Rolandas Tamošaitis pažymėjo, jog Kuršėnai garsėja gerais futbolininkais, bet Algirdą Dankisą norėta prisiminti, nes jis yra tapęs Ukrainos čempionu ir taurės laimėtoju žaisdamas Simferopolio „Taurijos“ komandoje, net 42 metus atidavęs futbolui, rinkęs ir publikavęs daug vertingos medžiagos apie futbolą.

Turnyro atidaryme futbolininkus sveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Rajono tarybos narys Algis Mačiulis, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Rimantas Čeponis.

Į turnyro atidarymą atvykusi Algirdo Dankiso dukrą Erika padėkojo organizatoriams už tai, kad prisiminė jos tėvelį Algirdą Dankisą prieš septynerius metus išėjusį anapilin.

„Tegul tai būna turnyras visiems išėjusiems anapilin futbolininkams atminti,“ – kalbėjo Erika Dankisaitė.

Erika Dankisaitė savo tėvelį Algirdą apibudino kaip labai įvairiapusišką žmogų, kuris didžiąją savo gyvenimo dalį skyrė futbolui, žvejybai ir kelionėms. Ji, kartu su tėveliu, stadionuose daug laiko praleisdavo nuo mažų dienų. Algirdas buvo linksmo būdo, šnekus, iškalbingas, puikiai sutardavo su treneriais, žaidėjais.

Prasidėjus rungtynėms FC „Ventos“ atstovai, Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Erika Dankisaitė nuvyko į Kuršėnų kapines, kur ilsisi Algirdas Dankisas ir pagerbė jo atminimą uždegant žvakutę ir padedant gėlių.

Futbolo turnyras vyks keliais etapais ir baigsis rugpjūčio 12 dieną.


Pirmajame etape Kuršėnų „Venta” rezultatu 5:0 įveikė „ŠSPC-Radviliškį B”, o Joniškio „Saned” rezultatu 3:1 nugalėjo „ŠSPC-Radviliškį”. Kuršėnų „Venta B” su Parkuojo „Kruoja-Kupsc” sužaidė lygiosiomis – 3:3.


Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Nuotraukos autoriaus ir iš asmeninio šeimos archyvo

Total
0
Dalinasi
Related Posts