Popietė, skirta rašytojos Ievos Simonaitytės jubiliejui    

Gilvyčių mokykloje vyko edukacinė popietė „Mažosios Lietuvos šviesulys ir šviečiantys molbertai“, skirta rašytojos Ievos Simonaitytės 120-osioms gimimo metinėms atminti, kurią organizavo mokyklos dešimtokai bei Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė Ona Juškėnienė.

Kaimo bibliotekoje visus metus (2017-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Ievos Simonaitytės metais) buvo eksponuojami rašytojos darbai (romanai, autobiografinė trilogija, apsakymai, apysakos, fotomenininkės Onos Pajedaitės parengtas ir išleistas nuotraukų albumas „Ji buvo Simonaitytė“ ir kita). Bibliotekininkė Ona Juškėnienė parodą renginio dieną perkėlė ir į mokyklą, kad su rašytojos darbais galėtų susipažinti visi mokiniai, mokyklos darbuotojai.

Popietės dalyviai trumpai susipažino su rašytojos biografija, kūryba peržvelgdami vaizdo įrašą, išklausydami inscenizuotą žurnalistės ir rašytojos pokalbį („žurnalistė“ dešimtokė Enrika kalbino „rašytoją“ dešimtokę Gabiją). Apibendrindami tai, ką sužinojo, klausytojai atsakinėjo į dešimtokių Jurgitos ir Kornelijos pateiktus klausimus.

Renginyje dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė, kuri vedė edukacinius užsiėmimus „Spalvotai šviečiančių smėlio staliukų terapija“ bei „Spalvų ir šviesos terapija su šviečiančiais molbertais“.

Pasak viešnios, piešimas ant specialaus staliuko su smėliu – tai įdomi, įtraukianti terapinė veikla, kurios metu yra galimybė ne tik kūrybiškai nupiešti savo pojūčius, jausmus, bet ir atsipalaiduoti, pailsėti nuo streso. Išskirtiniai, netradiciškai šviečiantys molbertai taip pat skirti kūrybiškumo ugdymui, savirelaksacijai.

Spalvų ir šviesos terapiją išbandyti galėjo visi norintys, ypač ši veikla patiko patiems mažiausiems dalyviams.

Rasa MAZALIAUSKAITĖ
Rasos MAZALIAUSKAITĖS nuotr.
Robertos RASIKIENĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts