Popietė moterims „Rudens žodžiai“, skirta Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms paminėti

Šiais metais sukanka 100 metų, kai gimė poetas Vytautas Mačernis (1921–1944). Siekdami pažymėti šią sukaktį ir pabrėžti poeto filosofinės, išmintingos poezijos svarbą lietuvių kultūrai, 2021–uosius Seimas yra paskelbęs Vytauto Mačernio metais.

Prisidėdamos prie šios iniciatyvos, ŠRSKC Drąsučių filialas ir Drąsučių biblioteka pakvietė poezijos mylėtojus į poezijos popietę. Renginio metu buvo pristatomas biografinis filmukas apie Vytauto Mačernio gyvenimą, skaitoma jo poezija, klausomos įvairios jo eilėraščių sukurtos dainos. Drąsučių bibliotekos bibliotekininkė pristatė Vytauto Mačernio knygas, surengė viktoriną. Šiaulių kurčiųjų reabilitacijos centras savo sukurta nuostabia dekoracija papuošė ne tik renginio vietą, bet ir ją padovanojo ŠRSKC Drąsučių filialui.

Kokie prasmingi ir šį laikmetį atitinkantys jo žodžiai „…mokėkim gyventi nors ir dūžtančiose formose. Mes patys esame šviesa. Mes patys esame saulė, todėl neaimanuokime, jei aplinkui tamsu, nes nemokam sau kelio nušviest. Kiekvienas nešam sielą lyg žibintą“. (Iš laiško sužadėtinei Bronei Vildžiūnaitei 1942 m.).

ŠRSKC Drąsučių filialo informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts