Policija ragina piliečius pasirūpinti savo automobilių ir juose esančių daiktų apsauga

Policija pastebi, kad šių metų sausio mėnesį kai kuriuose atskiruose miestuose įvykdyta keletas sisteminių vagysčių, kurių metu buvo apvogta keletas automobilių ar į juos įsibrauta. Atsižvelgiant į tai, teritorinėms policijos įstaigoms nurodyta daugiau dėmesio skirti tokių nusikalstamų veikų prevencijai, o gyventojams patariame daugiau dėmesio skirti savo automobilių saugumui.

Policijos patarimai gyventojams

Patariama automobilius nakčiai statyti garaže ir įjungti signalizaciją, o jei tokios galimybės nėra – automobilį reikėtų palikti gerai apšviestoje vietoje. Gera apsaugos priemonė yra vaizdo stebėjimo kameros – jei esate jas įsirengę, jų fiksavimo zonoje statykite ne tik savo automobilį, leiskite tai padaryti ir kaimynui, kurio kieme kamerų nėra. Sutarus su kaimynais ir gavus jų sutikimus, galima  padidinti kamerų stebėjimo lauką, kad matytųsi ir kaimyno kiemas. Visada būtina automobilį užrakinti, net laikant jį garaže ar nuosavame kieme, taip pat nepalikti nerakintų vartų. Net ir trumpam viešose vietose palikdami automobilį, jo salone ar bagažinėje nepalikite vertingų daiktų bei dokumentų – jie paprastai suvilioja ilgapirščius. Turtą patariama drausti – tai padeda išvengti, ar bent sumažinti nuostolius.

Pareigūnai ragina būti pilietiškais – stebėti aplinką, paraginti tai daryti ir daugiau laiko namuose praleidžiančius kaimynus. Pastebėjus įtartinus asmenis, ar automobilius, stengtis užfiksuoti kuo daugiau detalių, galinčių padėti juos identifikuoti ir visada pranešti policijai telefonu 112.

Vagysčių padaroma mažiau, daugiau jų ištiriama

Analizuojant bendrą praėjusių metų vagysčių skaičių, situacija yra gerėjanti. 2020 m. registruota 16 proc. mažiau vagysčių, o jų ištyrimas padidėjo 4,2 proc. Vagysčių iš/nuo automobilių 2020 m. sausio mėnesį registruota 229, tuo tarpu šių metų sausio mėnesį – 135.

Total
0
Dalinasi
Related Posts