Policija ėmėsi telefonų iš rankų nepaleidžiančių vairuotojų 

 Nuo vasario 20-osios šalies keliuose policija vykdo sustiprintas vairuotojų mobiliojo ryšio priemonių naudojimo rankomis kontrolės priemones. Tai daroma norint atkreipti dėmesį į kone priklausomybe tapusius, neretai pavojų saugiam eismui keliančius vairuotojų Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Pažeidėjų netrūko

Per penkias sustiprintos kontrolės dienas pareigūnai nustatė daugiau kaip pusę tūkstančio atvejų, kuomet vairuodami, vairuotojai naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis rankomis. Pažeidimams išaiškinti buvo naudojamos įvairios viešos ir neviešos kontrolės priemonės, naudojama įvairi įranga ir technika. Piniginės baudos buvo paskirtos 513 vairuotojų, keletas vairuotojų neteko teisės vairuoti.

Tokio pobūdžio sustiprintos kontrolės priemonės vyks iki šio mėnesio pabaigos ir bus kartojamos kiekvieną mėnesį. Apie panašias sustiprintos kontrolės priemones policija ne visuomet informuos iš anksto.

Blaško dėmesį

Vairuotojų priklausomybė nuo naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis, taip pat kiti veiksmai, nesusiję su vairavimu: planšetinių kompiuterių naudojimas, žinučių rašymas, valgymas, kitokie pašaliniai veiksmai, nukreipiantys ir blaškantys vairuotojo dėmesį, yra pavojingi ir gali įtakoti eismo įvykį. Policijos pareigūnai informuoja, kad šių metų pirmąjį pusmetį tokių nusižengimų išaiškinimas bus vienas iš pagrindinių eismo priežiūrą atliekančių pareigūnų prioritetų.

Kelių eismo taisyklių 20 punkte nurodyta, kad motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas. Tai reiškia, kad kalbėti mobiliuoju telefonu, naršyti internete, rašyti trumpąsias žinutes ar kitaip naudotis mobiliojo ryšio priemone rankomis galima tik saugiai sustojus leistinoje vietoje ir išjungus vairuojamo automobilio variklį. Taip pat Kelių eismo taisyklėse nurodyta, tad vairuotojas turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų.

Pagrindinės eismo įvykių priežastys

Kelių policijos duomenimis, pagrindinės trys eismo įvykių priežastys yra nepasirinktas saugus arba viršytas leistinas važiavimo greitis, vairuotojų pažeidimai pėsčiųjų atžvilgiu ir įvažiavimas į priešpriešinės krypties eismo juostą. Akivaizdu, kad šiuos pažeidimus dažnai lemia vairuotojo išsiblaškymas ir nuo vairavimo nukreiptas dėmesys. Vienareikšmiškai atsakyti į klausimą, kiek eismo įvykių buvo sukelta dėl vairuotojų veiksmų, nesusijusių su vairavimu, gana sudėtinga – retas prisipažįsta, kad į kitą automobilį atsitrenkė, nukreipęs dėmesį į skambantį telefoną arba, kad nepastebėjo pėsčiojo, nes artėjant prie pėsčiųjų perėjos dėmesys buvo nukreiptas į kečupo lašelį, nukritusį nuo valgomo dešrainio, arba kad į priešpriešinę eismo juostą įvažiavo, nes norėjo patikrinti socialinio tinklo naujienas.

Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme apybrėža, kad vairavimas – tai veiksmai, kuriais valdoma transporto priemonė. Taigi, nei valgymas, nei gėrimų vartojimas, nei kitokia veikla, nesusijusi su transporto priemonės valdymu, negali būti atliekama.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

 

 

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts