Poezijos popietė Kužiuose

Kužiuose surengtoje poezijos popietėje buvo pristatyta nauja poetės Eugenijos Jašinskienės knyga, skambėjo „Menų šaltinio“ poečių eilės.

Į Kužių seniūnijos salę sugužėjo visas būrys svečių: Šiaulių miesto asociacijos ,,Menų šaltinis“ literatės Rita Skeirienė, Regina Vašvilienė, Birutė Krikščiūnaitė, Gražina Matulevičienė, Elena Eidukienė, ginkūniškė eiliuotoja Zita Urbietienė, Piktuižių bendruomenės moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Sandros Banevičienės.

Renginio vedėja, Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė susirinkusius į poezijos popietę ,,Apie pavasarį ir Lietuvą“ pasveikino kužiškės Jolantos Anglickaitės-Šleževičienės eilėmis.

Ši popietė buvo ypatinga kužiškei, asociacijos ,,Menų šaltinis“ narei Eugenijai Jašinskienei, kuri išleido naują poezijos knygą ,,Lieka pėdos“. Tai trečioji E. Jašinskienės knyga.

Naująjį leidinį pristatė viešnia iš ,,Menų šaltinio“ R. Skeirienė. Ji išsamiai papasakojo apie Eugenijos kūrybą, prisimindama ir ankstesnes jos išleistas knygas. Plunksnos sesės džiaugėsi ir linkėjo Eugenijai dar ilgų kūrybinių metų, dovanodamos ne tik gėles, bet ir savo sukurtus posmus. Naujos knygos išleidimo proga E. Jašinskienę sveikino Kužių seniūnė Jolanda Rudavičienė, Kužių seniūnijos žemės ūkio specialistė Virgina Bartaševičienė, Kužių salės folkloro kolektyvas ,,Ringuva“ (vadovė Kristina Lučinskaitė), kuriame dainuoja ir pati knygos autorė. Popietėje skambėjo dainos, liejosi eilių posmai, o moterų iš Piktuižių dainuotos dainos, kurių tekstų autorės asociacijos literatės R. Vaišvilienė ir R. Skeirienė susilaukė gausių aplodismentų.

Bibliotekininkės, atsidėkodamos už renginį, eiliuotojoms ir kolektyvų vadovėms dovanojo pavasarinių gėlių puokštes ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos išleistą Lietuvos kariuomenės savanorio, visuomenės veikėjo, žurnalisto Stasio Butkaus, kilusio iš Šiaulių rajono, Kurtuvėnų kaimo, atsiminimų knygą „Vyrai Gedimino kalne“.

Nijolė VIKTORAVIČIENĖ
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts