Po lietaus gatvė plaukia              

SKAITYTOJAI KREIPĖSIJau ne vienerius metus Daugėlių gatvės gyventojai vargsta dėl gatvėje po smarkesnio lietaus besikaupiančio vandens. Šioje gatvėje nėra įrengtos lietaus vandens kanalizacijos, todėl gatvėje telkšančiose balose stovi gyventojų automobiliai, žmonės po balas braidžioja eidami į kitoje gatvės pusėje esančią parduotuvę ar miesto autobusų stotelę.

Gatvėje telkšo balos

Į redakciją paskambinę Kuršėnų miesto 68-ojo namo gyventojai pasiguodė, kad jau eilę metų automobilius priversti statyti bala pavirstančioje Daugėlių gatvėje.

„Pravažiavus Pramonės gatvę, nuolydis Daugėlių gatvėje yra labai didelis, todėl visas vanduo nuo kalniuko nubėga iki 68-ojo namo, kur ir tyvuliuoja balos. Balos telkšo ir ties kitoje gatvės pusėje esančiais privačiais gyvenamaisiais namai, autobusų stotele ties 61-uoju numeriu pažymėtu namu. Apie tai jau kalbame ne vienerius metus, tačiau jokio rezultato. Gatvė jau senai neremontuota, tik retkarčiais palopomos duobės. Joje nėra lietaus kanalizacijos, todėl vanduo ir nugarma į pakalnę. Mūsų gatvė – valstybinės reikšmės kelio Kuršėnai-Smilgiai_Aukštelkė dalis. Keliu nemažas ir krovininių transporto priemonių judėjimas“, – pasakojo žmonės.

Gyventojai sakė, kad dažnai išmaudomi greitai lekiančių automobilių.

„Palijus nei saugiai į parduotuvę nueisi kitoje gatvės pusėje, nei į autobusų stotelę, nes koks nors automobilis gali aptaškyti purvinu vandeniu nuo galvos iki kojų“, – guodėsi Daugėlių gyventojai.

Žmonės aiškino, jog daugiau nei prieš metus seniūnijoje buvo svarstomas gatvės rekonstrukcijos projektas, tačiau darbai iki šiol taip ir neprasidėjo.

„Kodėl gražinamas tik miesto centras, o pamirštami Daugėliai? Kiek dar laiko automobilius statysime balose, o eidami šaligatviais baiminsimės pravažiuojančių automobilių?“, – klausė žmonės.

Projektas yra – reikia pinigų

Pasak Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojo Alvydo Žirgulio, Daugėlių gatvės rekonstrukcijos projektas yra jau paruoštas.

„Jame numatyta sutvarkyti gatvės dangą, įrengti lietaus kanalizaciją, sutvarkyti, o kur nėra ir įrengti šaligatvius. Darbai turėtų būti vykdomi dviem etapais. Pirmiausia būtų sutvarkyta atkarpa nuo centro iki Pramonės gatvės, o po to – nuo Pramonės gatvės iki miesto pabaigos. Tačiau lėšų šios gatvės sutvarkymui kol kas nėra numatyta. Nors gatvė yra magistralinio kelio Kuršėnai-Smilgiai-Aukštelkė dalis, tačiau Automobilių kelių direkcija rekonstrukcijai kol kas neskyrė nė cento. Gatvę būtų galima rekonstruoti ir už Europines lėšas, tačiau ji nepatenka nė į vieną finansuojamą projektą, lėšų nenumatyta gauti ir dalyvaujant įvairiuose projektuose, nes darbai neatitinka reikalavimų“, – sakė pavaduotojas.

Pasak jo, šiemet Kuršėnuose bus baigiama tvarkyti Gedimino gatvė, o kitais metais pradėti darbai Darbo gatvėje.

„Kai tik bus gautos lėšos, procesas pajudės“, – žadėjo vedėjo pavaduotojas.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Autoriaus nuotr.

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts