Pirmosios pūgos ir gausus snygis mūsų rajoną aplenkė     

Dar trečiadienį kelininkų tarnybos ir meteorologai įspėjo, kad laukia labai sudėtingos eismo sąlygos. Nors vakar ryte daugelyje rytinių rajonų snigo ir pustė, tačiau mūsų rajone buvo ramiau, o naktį siautęs vėjas užpustyti kelių nespėjo.

 

Esame pasirengę ekstremaliom sąlygom

Pasak UAB „Kuršėnų komunalinis ųkis“ direktoriaus Vytauto Budrio, šią žiemą du kartus teko valyti gatves Kuršėnuose ir Gruzdžių seniūnijoje, o po vakarykščio snygimo ant kelių ir gatvių buvo išpilta apie toną druskos mišinio.

„Naktį mūsų rajone beveik nesnigo, o lengvą sniegelį vėjas nunešė nuo kelių, todėl valyti kelių nuo pusnių šįryt neteko. Neužpustytos ir Kuršėnų miesto gatvės. Jei pradėtų smarkiai snigti, vėl sustiprėtų vėjas, prasidėtų pūga, esam pasirengę dirbti ekstremaliomis sąlygomis“, – sakė V. Budrys.

Anot jo, dabar (ketvirtadienį, apie 11 valandą – redakcijos pastaba) silpnai snyguriuoja, tačiau vėjas silpnesnis, negu buvo naktį.

Pasirūpiname patys

Pasak Bubių seniūno Vytauto Slabio, gatvėms ir keliams valyti seniūnija turi du traktoriukus, todėl Bubių ir aplinkinių miestelių gatves ir kelius gali nusivalyti ir pasibarstyti patys.

„Kol kas situacija – dėkinga. Neteko kviestis pagalbininkų, nes apsieidavome savo jėgomis. Po šios nakties valyti kelių neprireikė niekur. Visi keliai buvo pravažiuojami. Tik ant senojo išvažiavimo iš Kurtuvėnų miestelio Šaukėnų link vėjas buvo užvertęs kelis medžius. Kai važiavau į Šiaulius, pastebėjau, kad magistralinis kelias Kaliningradas-Ryga yra slidokas, nes stabtelėjus prie Aukštelkės šviesoforo ir bandant važiuoti, ėmė buksuoti ratai“, – teigė seniūnas.

Pagalbos reikėjo

Gruzdžių seniūnė Nijolė Bagdonavičienė sakė, jog kelias nuo Gruzdžių iki Šiupylių šiemet valytas ir barstytas jau du kartus. Tiek pat kartų komunalininkai valė ir Gruzdžių miestelio gatvės.

„Po šios nakties valyti gatvių nereikės, nes tik kaikuriose gatvelėse yra sunešti nedideli sniego liežuviai. Šaligatvius jau valo seniūnijos darbininkai. Didesnė problema – krašto ir regiono keliai, o ypač atkarpos, sutampančios su Gruzdžių miestelio gatvėmis. Teko jau kelis kartus kreiptis į kelininkus, kad šie nuvalytų ar pabarstytų šias gatves. Ir šiandien ruošiuosi apžiūrėti kelią į Verbūnus, nes gyventojai skambino, jog juo važiuoti slidu“, – aiškino seniūnė.

Ji apgailestavo, kad seniūnija neturi savo traktoriaus, nes tuomet seniūnija gatves ir kelius nusivalytų pati.

Apie tai, kad Šakynos miestelyje slidokas krašto kelias Šiauliai-Gruzdžiai-Naujoji Akmenė užsiminė ir Šakynos seniūnijos seniūnas Mindaugas Gedvila, kuris tvirtino, jog visi seniūnijos keliai yra pravažiuojami.

Keliai pravažiuojami

Raudėnų seniūnijos seniūno pavaduotojas Vidmantas Lubys tvirtino, jog situacija seniūnijos keliuose yra normali – visi pravažiuojami.

Apie tai, kad visi keliai pravažiuojami ir Kuršėnų kaimiškojoje seniūnijoje sakė seniūnė Edita Mileikienė.

„Jei žmonės negali pravažiuoti, informuoja seniūniją. Tačiau šiandien dar negavome nė vieno nusiskundimo. Keliai švarūs, nes Kuršėnų pusėje trečiadienį mažiau snigo. Jei tik situacija pasikeistų, kreiptumėmės į komunalininkus“, – aiškino seniūnė.

Tai, kad keliai rajone yra pravažiuojami patvirtino ir UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ direktorius Vidmantas Šulčius, kuris sakė, jog situacija vežėjams kol kas dėkinga.

Sniego zona trauksis, tačiau priartės nauja

Šią naktį sniego zona iš Lietuvos pasitraukė, pragiedrulių buvo didesnėje šalies dalyje, silpnai pasnigo tik kai kur šalies pietryčiuose. Šiaurės, šiaurės vakarų vėjas rimo, bet vietomis dar papustė.

Pasak sinoptikų, dieną šalį pasieks nauji sniegu nešini debesys. Vakarų, pietvakarių vėjas vietomis pustys šviežiai krentantį sniegą. Savaitgalį žiemiški orai iš Lietuvos nesitrauks. Dienomis sniegas bus daugiausia negausus.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts