Pirmojo 3×3 čempionato nugalėtojai – Garso impulsas-PSC      

Kuršėnuose finišavo pirmasis Mažų miestelių krepšinio lygos 3×3 krepšinio čempionatas. Nuo pat pirmojo vasaros savaitgalio trukusiame čempionate iš viso buvo surengta dešimt atskirų etapų bei galiausiai vienuoliktasis – finalinis.

Nuo keturiolikmečių iki penkiasdešimtmečių

Kartu su tradiciniu Pavenčių krepšinio turnyru jau nuo pat ankstyvo ryto savo kovas pradėjo jauniausieji dalyviai. U14 grupėje varžėsi trys ekipos, o U16 grupė sutraukė keturias komandas norinčias išbandyti savo jėgas, vėliau prie šių komandų prisijungė penkios Veteranų grupės komandos ir galiausiai dar septynios Vyrų B grupės ekipos.

U14 grupės čempionais tapo Papilės komanda (Arminas Baliulis, Dovydas Serapinas ir Deividas Venckus), kuri finale po atkaklios kovos 7:6 palaužė „Draugystę“. U16 grupės varžybose triumfavo Saulės krepšininkai (Deividas Norutis, Martynas Česnauskas, Domas Uosis ir Lukas Uosis), kuri laimėjo visas penkerias žaistas rungtynes ir nepaliko šansų savo varžovams. Antrojoje vietoje liko LGE, treti – „Katlerio kebabai“.

Veteranų varžybos sutraukė penkias komandas ir čia jau nuo pirmųjų turų vyko itin atkaklūs susitikimai. Galiausiai čempionais tapo be pralaimėjimų rungtyniavusi „Seno Gero Kristalo“ ekipa, kurios garbę gynė Marius Jankaitis, Darius Grabauskas, Danas Mikolaitis ir Elijus Spulginas. Antri liko „Juozas veža“, o trečiąją vietą užėmė komanda D.A.G.G.

Vyrų B grupėje, kur komandos kovojo ir dėl trijų papildomų kelialapių į tolimesnes pagrindinio čempionato varžybas susirinko septynios komandos, kurios buvo išskirstytos į du pogrupius. Sėkmingiausiai šiose varžybose sekėsi Kėdainių ekipai, kuriai atstovavo Medas Kuprijanovas, Dalius Brigadierius, Gediminas Butkus ir Andrius Šebelskis. Kėdainiečiai nugalėjo visus varžovus ir kėlė vyrų B grupės nugalėtojų taurę į viršų, antri liko Papilės krepšininkai, treti – Kuršėnų atstovai – „Iliuzijos“ komanda. Papilės komandai atsisakius kelialapio į A grupės varžybas, toliau savo dalyvavimą turnyre pratęsė Kėdainių bei „Iliuzijos“ komandos.

Lietus privertė komandas turnyrą pratęsti sporto salėje

Pasibaigus vyrų B grupės varžyboms, iš dangaus pliūptelėjo lietus, tad organizatoriams teko pagrindinės čempionato grupės varžybas perkelti į S.Anglickio mokyklos sporto salę. Čia susirinko stipriausios 12 pirmojo MMKL 3×3 čempionato komandų, kurios pagal FIBA reitingą buvo suskirstytos į 4 grupes po 3 ekipas. Iš kiekvienos grupės po dvi geriausias komandas pateko į ketvirtfinalį, o trečiąsias vietas užėmusios komandos savo dalyvavimą pratęsė paguodos varžybose B divizione.

Jau nuo pat pirmųjų susitikimų kovos aikštelėse vyko itin atkakliai ir emocingai, kadangi rungtynių reikšmė didelė, nei viena komanda nenorėjo pasiduoti ir kibo varžovams į atlapus iš visų jėgų. Bene sudėtingiausia situacija susiklostė A pogrupyje, kur komandos po grupės varžybų pasidalino po pergalę ir tik dėka daugiau pelnytų taškų pirmi liko „Panarai“ iš Vilniaus, o antri „Adorma-Roletai Jums“ iš Panevėžio, taip palikdami Kuršėnų garbę gynusius „One Outer“ už atkrintamųjų borto.

Lemiamas etapas – ketvirtfinalis

Puikiai grupės varžybas sužaidė „FA(S)T-Naresta“ ir „Gaišals“ komandos, kurios iškovojo po dvi pergales bei iš pirmųjų pozicijų pradėjo atkrintamąsias, tačiau abiems komandos ketvirtfinalis buvo nesėkmingas. Daug patirties sukaupusi „FA(S)T-Naresta“, kuriai atstovavo Deividas Aukštuolis, Otas Majeras, Andrius Filipovas ir Rolandas Matulis 11:22 neatsilaikė prieš puikiai rungtyniavusius Kėdainių krepšininkus, o „Gaišals“ 13:21 nusileido „Adorma-Roletai Jums“ ekipai. Atkakliausias ketvirtfinalis vyko tarp „Alfa patinų“ (Kėdainiai) ir „Panarų“ (Vilnius) ekipų, jo pradžioje „Panarai“ įgijo įtikinamą persvarą, tačiau trys tolimos Armino Kelmelio dvitaškės bombos iš eilės tą skirtumą panaikino ir „Alfa patinams“ sugrįžus į rungtynes tolimesnę eigą jau kontroliavo pastarieji. Vis dėlto paskutinės atakos galimybę dar turėjo „Panarai“, tačiau gero metimo suregzti nepavyko ir 16:17 pralaimėję jie užleido vietą pusfinalį „Alfa patinams“.

B divizione dėl paguodos medalių komplekto susikovė „Grafu Furniture“ ir „Roksalos“ krepšininkai, o jų akistatoje geriau atrodė Kuršėnų atstovai (Gintaras Kukanauskas, Laurynas Kaveckas, Mindaugas Norkus ir Mažvydas Čepliauskas), kurie įveikė vos 170 gyventojų turinčio Rokiškio rajono miestelio Suvainiškio atstovus 15:8 ir pasidabino atminimo medaliais.

Tarp stipriausių – etapų nugalėtojai ir B grupės čempionai

Pusfinalyje Kėdainių derbyje „Alfa patinai“ 20:17 įrodė pranašumą prieš Kėdainius, o kitame pusfinalyje „Garso impulsas-PSC“ gan nesunkiai 21:12 susitvarkė prieš prasčiausias rungtynes tą dieną sužaidusius „Adormos“ krepšininkus. Po pusfinalių paaiškėjo, kad finale susitiks Plungės „Garso impulsas-PSC“ (etapo nugalėtojai Skuode) ir Kėdainių „Alfa patinai“ (etapo nugalėtojai Jonavoje).

Finalas buvo vertas finalo vardo, kova vyko taškas į tašką, netrūko ir kietos kovos, bei įspūdingų pataikymų. Galiausiai paskutinis Armino Kelmelio dvitaškis metimas su rungtynių pabaigos sirena skriejo pro šalį ir Plungės komanda nugalėjusi 17:15 tapo pirmojo MMKL 3×3 čempionato nugalėtoja.

Trečiąją vietą iškovojo „Adorma-Roletai Jums“ (Darius Griškėnas, Mantas Vaznonis, Žygimantas Šimonis ir Šarūnas Reinartas), mažajame finale 22:15 susitvarkiusi su Kėdainiais.

Pirmojo MMKL 3×3 čempionų komandai atstovavo Gediminas Jakštas, Gvidas Galinauskas, Modestas Jurkaitis ir Ignas Razutis, be išskirtinių medalių nugalėtojams buvo įteiktas ir „Grafu furniture“ įsteigtas 500 eurų piniginis prizas, o šios komandos žaidėjas I. Razutis buvo pripažintas naudingiausiu finalo krepšininku.

Antroje vietoje liko „Alfa patinai“ su Arminu Kelmeliu, Laurynu Danieliumi, Povilu Dambrausku ir Dariumi Mackumi priešakyje, jie buvo apdovanoti 150 eurų piniginiu prizu, o trečiosios vietos laimėtojams atiteko 100 eurų.

Finalo stipriausioms komandoms prizus įteikė rajono meras Antanas Brazaras, sporto klubo „Kristalas“ prezidentas Alfredas Jonuška ir garsus krepšininkas Audrius Danusevičius.

Pagal „Mažųjų miestelių krepšinio lygos“ informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts