Pirmasis „Metų knygos“ pristatymas

  Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje pristatytos vaikų „Metų knygos“.

Taip greit praėjo metai ir štai Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje į vaikų „Metų knygos“ pristatymą vėl rinkosi moksleiviai.

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 3c klasės moksleiviai su mokytoja Rima Navickiene buvo pakviesti į knygų penketuko pristatymą. Nors žinoma, kad knygelės yra penkios, tąkart trečiokams bibliotekininkės pristatė dvi knygas. Tai buvo Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“ bei Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“.

Šios knygos buvo pasirinktos pagal atėjusių vaikų amžių. Pavyzdžiui, knyga „Brolis, kurio nereikėjo“ puikiai tinka trečiokams, nes ten aprašoma istorija, kai devynmečiui Gvidui vieną dieną tėvai praneša, jog jis turės brolį. Jie, neatsiklausę sūnaus, nusprendžia įsivaikinti tokio pat amžiaus berniuką Tomą iš vaikų globos namų. Toliau istorija rutuliojasi tarsi romanas! Su vaikais buvo be galo įdomu diskutuoti, kaip jie jaustųsi, jei iš savo tėvelių išgirstų tokią naujieną, ar jie norėtų bendraamžio brolio, ar dalintųsi su juo savo kambariu, ar žaistų, ar draugautų.

Dar smagiau buvo matyti, kad ši knyga trečiokus labai sudomino ir įtraukė bendrai diskusijai visus 19 vaikų.

Kita knyga – Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“. Tai trijų pasakų knygelė, kurioje pasakojama, kas mažajai Adelei padeda įgyvendinti svajonę, kodėl vieną dieną Dovydo šuo ir katė prabyla žmonių kalba ir su kokiomis būtybėmis susipažįsta Vilius bei jo sesuo, atostogaudami senelių sodyboje. Šitą knygą bibliotekininkės pristatė žaidimo „TAIP ir NE“ principu. Bibliotekininkė klausinėjo įvairiausių klausimų iš knygelės, o vaikai atsakinėjo.

Taigi, ne tik supažindinome moksleivius su dvejomis knygelėmis, bet ir smagiai pasijuokėme, pabendravome.

Susitikimo pabaigoje, nubalsavę už labiausiai patikusią knygą, ne vienas panoro pristatytą knygą pasiimti perskaityti į namus.

Vilma GRUDŽINSKIENĖ
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts