Pilietiškos šiaulietės skambutis demaskavo apsimetėlį-policininką

Naktinėti mėgstančios šiaulietės  žvilgsnis per langą į tamsią vasario 11-osios naktį privertė ją griebtis mobiliojo telefono ir surinkti Bendrojo pagalbos centro telefono numerį – moteris tapo apiplėšimo liudininke. Ji matė, kaip jaunuolis, į sieną  įrėmęs du tamsaus gymio vaikinus, krausto jų kišenes.

Į įvykio vietą atskubėję policijos pareigūnai sulaikė du pagal mainų programą Šiauliuose studijuojančius užsieniečius ir 28 metų lietuvį su labai spalvinga kriminaline praeitimi. Ne vieną kartą už plėšimus Lietuvoje teistam vyrui, su teisėsauga daug reikalų turėjusiam ir užsienio valstybėse, vasario 11-ąją buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas – dėl vagystės. Pasirodo, neblaivus (1,14 prom.) lietuvis, prisiartinęs prie dviejų vaikinų iš svečios šalies ir rankose laikydamas kažką panašaus į pažymėjimą,   prisistatė  policijos pareigūnu. Liepęs pakeltomis rankomis stotis prie sienos, jis pradėjo naršyti po jų kišenes, aiškindamas, kad tikrina, ar vaikinai neturi narkotikų. Užsienio valstybės piliečiai klusniai vykdė vyro komandas, nes pamanė, kad reikalų turi su tikru policininku. Iškraustęs svetimšalių  kišenes ir pasisavinęs  vieno vaikino asmens dokumentus, o kito vaikino mobilaus ryšio telefoną „Iphone 5s“ bei piniginę su asmens dokumentais ir banko mokėjimo kortele, lietuvis pasišovė patikrinti ir studentų gyvenamąją vietą. Vienam vaikinui buvo liepta likti stovėti prie sienos, o kitam – vesti jį į bendrabutį. Paėjus link studentų bendrabučio, užsienietis paklausė, kada „policininkas“ jam grąžins jo daiktus. Vietoje atsakymo studentas sulaukė smūgio į galvą ir pamatė, kaip nepažįstamasis pakeitė savo judėjimo trajektoriją – pasuko link geležinkelio stoties, studentų bendrabutis jo nebedomino.

Suvokę, kad čia kažkas ne taip, atvykėliai studentai, norėdami atgauti savo daiktus užpuoliką nusivijo. Susistumdymo metu nuo rankos ant žemės nukrito lietuvio laikrodis, kurį pasičiupę studentai pradėjo derybas dėl savo daiktų atgavimo mainais į laikrodį. Tuo metu prie vaikinų privažiavo tikrų policijos pareigūnų ekipažas, padėjęs svetimšaliams atgauti savo daiktus.

Sulaikytasis lietuvis atsidūrė areštinėje, jam dėl vagystės pareikštas įtarimas. Šiaulių apskrities policija dėkoja pilietiškajai šiaulietei, kurios pastabumas ir aktyvumas pareigūnams padėjo atskleisti ne vieną incidentą.

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts