Per vieną dieną sugyventinių porai – po vieną baudžiamąją bylą

Per vieną dieną vienoje šeimoje – du nusikaltimai. Mat 2022 m. rugpjūčio 13 d., apie 8.00 val., Šiaulių rajone, Lygudų kaime (Gruzdžių seniūnija), namuose konfliktavo du neblaivūs sugyventiniai – Arūnas B. bei Asta K. Abu buvo neblaivūs – 57 metų vyrui nustatytas 1,53 promilių girtumas, o jaunesnei jo gyvenimo draugei – 1,63 promilės. Gimė dvi baudžiamosios bylos, kurios išnagrinėtos, priimant teismo baudžiamuosius įsakymus.

Kovojo ir nagais, ir spyriais

Abu sugyventiniai kaltinti pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį – dėl fizinio skausmo sukėlimo šeimos nariui. Arūnas B. smurtaudamas nežymiai sužalojo savo sugyventinę Astą K. Minėtą dieną konflikto metu jis tyčia vieną kartą spyrė nukentėjusiajai Astai K. į pilvo sritį, po ko ji nugriuvo ant baldų. Moteris tuo tarpu stengėsi nenusileisti ir rankomis sudavė nenustatytą kiekį smūgių į veido sritį nukentėjusiajam Arūnui B. ir nagais apibraižė veidą bei kaklą.

Kaltino neištikimybe

Ikiteisminio tyrimo metu Arūnas B. papasakojo, kad tą dieną su sugyventine girtavo. Savo kaltę jis pripažino. Prieš konfliktą vyras kambaryje gulėjo ant grindų, o jo sugyventinė Asta –  ant fotelio. Tuo metu sugyventiniai dėl kažkokių priežasčių nesikalbėjo, todėl vyriškis Astai K. parašė SMS žinutę dėl kaimyno. Vyras mano, kad moteris supyko ir dėl to ėmė jį koneveikti žodžiais, norėjo jam suduoti. Jis koja sugyventinę stūmė nuo savęs. Mano, kad būtent tada galėjo jai įspirti į pilvą. Ar moteris nugriuvo, jis nebeprisiminė. Pasičiupusi telefoną, Asta K. išbėgo į kiemą. Vyras ją nusivijo. Tada sugyventiniai apsistumdė ir tuo metu Asta K. vyriškiui sudavė keletą kartų į veidą, nagais apibraižė kaklą ir veidą.

Policiją kvietė vyras

Arūnas B. aiškino, kad policiją iškvietė būtent jis, nes sugyventinė labai šūkavo ir kėlė konfliktą. Atvykusiems policijos pareigūnams vyras sakė, kad jam bėgo iš nosies kraujas, tačiau tai nesusiję su konfliktu – kraujas iš nosies pasipylė dar prieš konfliktą, nes prieš tai buvo nugriuvęs už čiužinio. Tuo tarpu Asta K. pasakojo apie įvykį kiek kitaip, nors kaltę ir pripažino.

Prasikirto antakį

Moteris sakė, kad prieš ateidama gyventi pas Arūną B. gyveno nakvynės namuose. Tą dieną paryčiais jie kieme  su Arūnu B. vartojo alkoholį. Sugyventinis pradėjo prikaišioti, kad ji miega su kitais vyrais ir tarp jų prasidėjo konfliktas. Tuomet pora apsistumdė ir ji su nagais A. apibraižė veidą ir kaklą, sudavė rankomis smūgius. Po išgertuvių abu nuėjo į kambarį, Arūnas B. vėl  pradėjo prikaišioti, kad ji gulėjo su kitais vyrais ir žodinio konflikto metu, jai sėdint ant fotelio, sugyventinis vieną kartą spyrė jai į pilvo sritį. Moteris nukrito ant grindų ir griūdama susitrenkė į šalia buvusį stiklinį stalą, dėl ko prasikirto dešinį antakį.

Skirtas laisvės apribojimas

Arūnui B. teismas skyrė laisvės apribojimo bausmę. Galutinė bausmė – laisvės apribojimas 8 mėnesiams, įpareigojant per vieną mėnesį nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje bei uždraudžiant per visą bausmės atlikimo laikotarpį vartoti psichiką veikiančias medžiagas (taip pat ir alkoholį).

Moteriai – viešieji darbai

Tuo tarpu Astai K. paskirta viešųjų darbų bausmė, kurios terminas – 8 mėnesiai, įpareigojant nuteistąją neatlygintinai per mėnesį dirbti po 20 valandų visuomenės labui. Moteriai taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – įpareigojimas per 6 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Neįsiteisėjo

Teismo baudžiamuosius įsakymus priėmė Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjai Astra Karpytė ir Donatas Dauginis. Šie dokumentai nėra įsiteisėję ir yra išsiųsti įteikti nuteistiesiems. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jie turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Policija prašo pagalbos

Šiaulių apskrities policijos  Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Nukentėjusiosios – internetinėje platformoje…