Penktasis „Solidarumo“ bėgimas Daugėlių mokykloje   

Šį rudenį visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ pakvietė dalyvauti penktajame „Solidarumo“ bėgime ir prisidėti kuriant gerovę Lietuvos ir Ukrainos vaikams! Lietuvos moksleiviai susivienijo ir savo veiksmais parodė, kad kartu siekti kilnaus tikslo smagu ir įdomu.

Lietuvos mokiniai ir jų rėmėjai prisidėjo prie skurstančių Lietuvos bei Ukrainos vaikų paramos. Surinktos lėšos skirtos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų pagalbai bei vaikų žaidimų aikštelių įrengimui Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose.

Mokykla – ideali vieta, kurioje galima skatinti bei ugdyti pagrindines vaikų vertybes, tokias kaip solidarumas ir pagarba. Labai svarbu informuoti ir šviesti vaikus apie nelygybę, kurią patiria mažiau privilegijuoti vaikai, kuriems nesuteikiamos galimybės naudotis savo pagrindinėmis teisėmis. Mokykloje suformuotas požiūris ir įdiegta tolerancija kuria vieningą ir stiprią visuomenę.

Tarptautinė organizacija „Gelbėkit Vaikus“ 2014 metais suorganizavo pirmąjį „Solidarumo“ bėgimą Lietuvoje, kuris buvo itin sėkmingas ir pranoko visus lūkesčius. Šiemet visos Lietuvos mokyklos buvo kviečiamos jungtis jau penktą kartą.

Penktajame „Solidarumo“ bėgime Daugėlių pagrindinės mokyklos bendruomenė skurstantiems vaikams surinko 185 eurus. Visa surinkta parama pervesta į organizacijos „Gelbėkit vaikus“ sąskaitą.

„Solidarumo“ bėgimo tikslas – diegti solidarumo vertybes, empatiją, įsipareigojimus ir aktyvų dalyvavimą tarp mūsų mokinių bei skatinti mąstymą apie vaikų teises čia ir visame pasaulyje.

Mūsų mokykla ir mokiniai, dalyvaudami „Solidarumo“ bėgime, susipažino su solidarumu ir galėjo išreikšti paramą vaikams, kuriems labai reikia mūsų pagalbos.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios kilnios misijos ir supratusiems, kad kartais žymiai maloniau yra duoti, nei prašyti.

Romualdas JUODIS

Projekto mokykloje koordinatorius

Total
0
Dalinasi
Related Posts