Pedagogų iš Anglijos viešnagė mokykloje

Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje kovo mėnesį lankėsi grupė pedagogų iš Didžiosios Britanijos Linkolno miesto. Svečių apsilankymo tikslas – susipažinti su Lietuvos švietimo sistema, stebėti ir analizuoti pradinių klasių mokinių ugdymą. Mūsų mokyklos anglų kalbos mokytoja Sandra Petkuvienė, dalyvaudama Lenkijoje eTwinning projekto kontaktiniame seminare ,,Menas ir kultūra“, užmezgė dalykinius kontaktus su Chrisu Williamsu, organizuojančiu mokyklų bendradarbiavimą tarptautiniame lygmenyje, britų mokyklų ambasadoriumi.

Anglų pedagogai buvo išsamiai supažindinti su mokyklos aplinka, čia vykstančiomis veiklomis. Mokiniai anglų kalba svečiams pristatė poeto Stasio Anglickio muziejaus eksponatus. Anglijos mokytojai stebėjo pamokas, vedamas pradinėse klasėse, mokinių ir mokytojų veiklą. Po stebėtų pamokų vyko pedagogų veiklos aptarimas. Anglijos pedagogai akcentavo, kad Kuršėnų Stasio  Anglickio mokykloje stebėtos pamokos atitinka šiuolaikinius reikalavimus: mokytojai kūrybingai naudojasi informacinėmis technologijomis, įvairiais metodais organizuojama mokinių veikla, pamokose gausu mokinių amžių atitinkančių vaizdinių ir metodinių priemonių, jaukūs kabinetai, smalsūs, drąsūs mokiniai, tvarkingos jų uniformos.

Chrisas Williamsas bendravo su 8b klasės mokiniais, pristatė jiems Anglijos mokyklų ypatumus, mokinių veiklas, papasakojo apie Linkolno miesto įžymybes. Mūsų mokiniams buvo sudaryta puiki galimybė pabendrauti su žmogumi, kalbančiu gimtąja anglų kalba, patobulinti užsienio kalbos įgūdžius. Mūsų mokyklos pedagogus anglai supažindino su savo šalies švietimo sistemos ypatybėmis, dalijosi gerąja patirtimi.

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos direktorė Danutė Lotiukienė-Kotova džiaugėsi, kad, minint Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį, mums teko puiki galimybė palyginti ekonomiškai stiprios, turinčios ilgaamžes nepriklausomybės tradicijas šalies ir Lietuvos švietimo sistemas. Skirtumų daug, bet bendra yra tai, kad mokytojų profesijos atstovai myli vaikus ir jaučia pašaukimą dirbti su jais. Svečiai buvo pakviesti į pradinių klasių mokinių šokių ir dainų koncertą, kuriame turėjo galimybę susipažinti su lietuvių tautiniais rūbais, šokiais ir dainomis.

Kuršėnų miesto Amatų centre pedagogams iš Anglijos buvo pravestas edukacinis užsiėmimas. Lietuvos 7-asis Puodžių karalius Algimantas Tamašauskas mokė juos iš molio pasidaryti velykinį krepšelį, papasakojo apie puodžių tradicijas Kuršėnuose.

Antrąją viešnagės dieną anglai apsilankė Kryžių kalne. Kadangi jų mokyklos bendruomenė priklauso garsiajai Linkolno Katedrai ir yra labai religinga, tai ši Lietuvos šventa vieta juos itin sužavėjo. Šiaulių Žaliūkių malūno sodyboje edukaciniame užsiėmime ,,Duonos kepimas“ svečiai išsikepė po keletą lietuviškos duonos kepalėlių lauktuvėms.

Šiltas ir natūralus bendravimas užsienio kalba, galimybė daugiau sužinoti apie Didžiosios Britanijos švietimo sistemą,  kolegų džiaugsmus ir rūpesčius, išgirsti svečios šalies pedagogų vertinimus – tai išties naudinga, įdomu ir reikalinga visiems Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos bendruomenės nariams.

Alina ŠIMKEVIČIENĖ

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos
lietuvių kalbos mokytoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts