Pareigūnai užsuko neįgalios moters atsuktą  „naminukės“ kranelį

64 metų  Šiaulių rajono gyventoja,  kuriai dėl sveikatos problemų sunku judėti net   savo gyvenamosiose patalpose, sugebėjo organizuoti nelegalų verslą, iš kurio, įtariama, turėjo nelegalių pajamų.

Turėdami informacijos, kad minėtos Pakumulšių kaimo gyventojos name gaminama ir parduodama naminė degtinė, Šiaulių rajono ir miesto policijos komisariato pareigūnai kovo 5-osios rytą užsuko pas ją į svečius. Namas juos pasitiko užrakintomis durimis. Belsdami į langus, tyrėjai pastebėjo, kad namo viduje, prie stalo, sėdi keleto žmonių grupelė, kuri po beldimo  akimirksniu išsilakstė, tačiau greit vėl sugrįžo ir susėdo į savo vietas. Tada buvo  atvertos ir durys. Nuo kompanijos trenkė alkoholio tvaikas.

Pareigūnus išvydusi namo šeimininkė  garsiai susikeikė, o kažkuris iš sėdinčiųjų prie stalo ją paguodė:

– Gerai, kad spėjom išpilti…

Pasirodo,  nuo stalo vyrai ir moterys pašoko tam, kad į klozetą išpiltų kibirą pagamintos  „naminukės“, tikėdamiesi tokiu būdu atsikratyti nusikalstamos veikos įkalčių. Alkoholio kvapą skleidžiantis tuščias kibiras buvo rastas stovintis prie klozeto.  Tačiau visų įkalčių sunaikinti name buvusiems žmonėms  nepavyko. Vonios kambaryje pareigūnai rado elektra kaitinamą aparatą naminei degtinei gaminti, o viename kambaryje –  3 plastikines statinaites su 71 litru, įtariama, raugo  bei 3 litrų ir 0,7 l stiklinius butelius ir keturis puslitrius, vieną 0,7 l ir vieną 0,185 l   stiklainius su skysčiu, turinčiu specifinį naminės degtinės kvapą.

Dėl neteisėto stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo ir laikymo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šeimininkės svečiai dievagojosi, kad jie čia atėjo tik padėti negalią turinčiai moterį. Tačiau pagalba, manoma, buvo įvairiapusė – šeimininkė ne tik namų ruošos darbuose, bet ir „naminukės“ gamyboje be kitų žmonių  pagalbos neišsiverstų. O atlygis buvęs ką tik išlašėję „velnio lašai“. Nors neatmetama versija, kad svečiai  galėjo būti ir alkoholio nusipirkti atėję bei jį vietoje gėrę kaimo gyventojai.

64 metų Pakumulšių kaimo gyventojos namas pareigūnams žinomas kaip „naminukės“ taškas. 2013 m. spalį pareigūnai čia irgi buvo radę  „naminukės“ bei įrangą jai gaminti. Dėl to jai teko stori prieš teismą ir išklausyti teismo nuosprendį.

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts