Pareigūnai iš siuicidinės nuotaikos gelbėjo prostitucijai  išnaudojamas nepilnametes

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai turėjo imtis operatyvių veiksmų, kad iš siuicidinės nuotaikos  išgelbėtų dvi prostitucijai  išnaudojamas Joniškio rajono gyventojas. Per  mėnesį dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos jie pradėjo du ikiteisminius tyrimus, dėl šios nusikalstamos veikos  pareiškė įtarimus ir kardomosiomis priemonėmis apribojo trijų sąvadautojų  laisvę, o  išnaudojamas merginas perdavė nevyriausybinių organizacijų bei psichologų priežiūrai.

Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnai šių metų balandžio pradžioje sulaukė vienos Joniškio rajono gyventojos vizito. Moteris pasidalino savo nerimu dėl 14-metės dukros, kuri pasipasakojo, jog du  vyrukai ją išnaudoja prostitucijai. Jau ir anksčiau į siuicidą linkusios ir psichikos problemų turinčios mergaitės sveikata nuo susiklosčiusios situacijos  dar labiau suprastėjo, mintys apie savižudybę padažnėjo ir ji atsidūrė psichiatrijos ligoninėje. Medikai pareigūnams su ja bendrauti neleido, tad jos apklausti ir patikslinti informacijos pareigūnai negalėjo. Teko griebtis kitų priemonių įtariamiesiems nustatyti ir sulaikyti.

Po slaptų ikiteisminio tyrimo veiksmų įtariamuosius pavyko nustatyti. Tai buvo 23 metų Joniškio ir 21 metų Joniškio rajono gyventojai. Gegužės viduryje įtariamieji buvo sulaikyti.  Pareigūnų akiratyje jie buvo atsidūrę jau ir anksčiau. 23 metų Joniškio gyventojas šiais metais  teistas už vagystę iš gyvenamojo namo ir ūkinio pastato Joniškio rajone, Beržininkų kaime. Teismo sprendimu jam 8 mėnesiams buvo paskirtas laisvės apribojimas bei 3 mėnesiai nemokamų darbų. O 21 metų Joniškio rajono gyventojui  įtarimas pareikštas dėl šių metų balandį  padarytos vagystės iš Joniškio rajono, Gataučių seniūnijos sandėlių.

Dabar, pareiškus įtarimus dėl nepilnametės  išnaudojimo prostitucijos tikslams, pirmasis vaikinas trims mėnesiams suimtas, antrajam taikytos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

Šio nusikaltimo tyrimas ir gauti nauji žvalgybos duomenys atskleidė dar vieną  pelnymosi iš kito asmens prostitucijos atvejį Joniškio  rajone. Buvo demaskuota 24 metų sąvadautoja, kuri ir pati vertėsi prostitucija ir į ją įtraukė  17-metę Joniškio rajono gyventoją. Vyrą ir penkerių metų sūnų turinčios moters   „verslas“ sukosi daugiausia Šiauliuose. Vienu metu ji su nepilnamete Šiauliuose net buvo išsinuomojusios butą. Klientus jos aptarnaudavo visur – ir automobiliuose, ir jų gyvenamosiose vietose, ir išnuomotame bute. Jų ieškodavo ir nuvažiavimu pas juos rūpindavosi vyresnioji, visus uždirbtus pinigus savindavosi taip pat ji. Iš 70 eurų per valandą uždirbtų pinigų nepilnametei nelikdavo nė vieno. Ji dirbo tiesiog už stogą virš galvos ir maistą, nes savo šeimos namuose gyventi nenorėjo, nuolat bėgo iš jų. Sąvadavimu užsiimanti moteris savo „verslo“ planui realizuoti taip pat sprukdavo iš namų, nes vyras,  siekdamas žmoną nuo tokios   veiklos apsaugoti, jos neišleisdavo. Į prostituciją įtraukta nepilnametė, kaip ir jos sutenerė,  yra linkusios į siuicidą. Siekdami išnaudojamą merginą apsaugoti nuo savižudybės, pareigūnai  birželio viduryje sutenerę sulaikė, o išnaudojamą merginą perdavė į tokioms merginoms daug padedančios  Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro bei psichologų rankas.

Už pelnymąsi iš nepilnametės prostitucijos 24 metų Joniškio rajono gyventojai pareikštas įtarimas. Jos laukia nelaisvė nuo trejų iki dešimties metų.

 

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts