Panevėžyje – Olimpinė diena 2018            

Šeštadienio ryte Aukštaitijos sostine tituluojamame Panevėžyje duotas startas Olimpinei dienai.

Tradicinė šventė

29-ą kartą Lietuvoje vykstanti šventė prasidėjo tradicine Olimpinio deglo nešimo ir aukuro įžiebimo ceremonija. Deglo kelione Panevėžio gatvėmis pasirūpino miesto sporto legendos kartu su olimpiečiais, o atvykus prie pagrindinės scenos jį iš treko dviratininkės Simonos Krupeckaitės perėmė ir olimpinį aukurą įžiebė renginio globėjas Lietuvos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Šiandien susirinkusios žmonių minios matome, kad sportas vienija, lietuviai myli sportą įvairiomis prasmėmis. Vieni patys sportuoja, kiti žiūri, dalyvauja, palaiko. Norėčiau palinkėti, kad tokia jau tradicija patapusi diena būtų ir toliau visus Lietuvos žmones vienijančia švente“,- sakė premjeras S. Skvernelis.

Varžėsi ir mūsų rajono atstovai

Šventėje dalyvavo ir 18 Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos mokinių, aktyviausių sportininkų. Olimpinėje dienoje savo sporto šakas siūlė išbandyti daugiau kaip 40 sporto federacijų, renginio dalyviai galėjo sudalyvauti 83 skirtingose rungtyse ar su olimpizmu susijusiose veiklose. Kiekvienas šventės dalyvis už įveiktas rungtis gauna taškus, dienos pabaigoje juos  galėjo išmainyti į organizatorių bei rėmėjų prizus, suvenyrus, šventės medalius.

Nusiteikę rimčiau varžėsi 10 ir 5 kilometrų varžybose. 5 kilometrų bėgime reikėjo įveikti 2 ratukus po 2,5 kilometro. Šiame nuotolyje trečias finišavo Justinas Križinauskas (rezultatas 18,11 minutės). 10 kilometrų bėgime reikėjo įveikti 4 ratukus po 2,5 kilometro. Šiame nuotolyje tarp vyrų, gimusių 1958-1967 metais, pirmas finišo liniją kirto Romas Jurėnas (rezultatas 44,53 minutės). 10 kilometrų distancijoje tarp vyrų, gimusių 1957 metais ir vyresniųjų, Adolfas Križinauskas parbėgo šeštas (rezultatas 1.00,08 valandos). Galima buvo dalyvauti „Affidea“ atviro vandens plaukime, irklenčių varžybose. Panevėžio centre taip pat prasidėjo tarptautinės Crossfit ir LTEAM 3×3 krepšinio finalo varžybos.

Šventė keliauja po Lietuvą

„Džiaugiamės, kad su Olimpine diena keliaujame per Lietuvą. Šiandien mes atvažiavome į Panevėžį. Dėkojame savivaldybei ir merui, kuris palaiko šią šventę ir supranta kokia ji svarbi yra miestui. Tad švęskime sporto šventę“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė

Jau penktus metus Olimpinė diena rengiama vis kitame Lietuvos mieste. Iš Vilniaus Olimpinė diena kėlėsi į Kauną, Šiaulius, Alytų. Praėjusiais metais pastarajame buvo sulauktas rekordinis dalyvių skaičius – apie 25 tūkstančiai žmonių. Panevėžyje šis skaičius buvo padidintas.

„Džiugu, kad jubiliejinei 70-ajai tarptautinei olimpinei dienai ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo metais buvo pasirinktas mūsų miestas. Fantastiškas oras, daugybė rungčių, kurias visi galėsite išbandyti, gražūs žmonės ir puiki nuotaika. Drąsiai galime šiandien Panevėžį vadinti Lietuvos sporto sostine“, – sakė Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, pats startavęs bėgimo rungtyje.

Startavo žinomi sportininkai

Olimpinėje dienoje Panevėžyje šurmuliavo gausus dalyvių būrys. Tarp jų buvo ir iš Panevėžio kilęs plaukikas Simonas Bilis, penkiakovininkas Justinas Kinderis ir Ieva Serapinaitė, gimnastas Rokas Guščinas. Renginyje dalyvavo ir dviratininkės Daiva Tušlaitė ir Simona Krupeckaitė bei kiti garsūs Lietuvos atletai.

Renginio dalyviai gavo taškus už kiekvieną išbandytą rungtį, o surinkus atitinkamą jų kiekį buvo galima atsiimti prizus su Olimpinės dienos atributika.

28 tūkstančiai žmonių. Iš sportinės baidarės iškritęs biatlonininkas Tomas Kaukėnas. Maratonininkė Diana Lobačevskė ant sportinio žirgo. Neįgaliojo vežimėlyje sėdintis ir baudas mėtantis LR Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. 42 tūkstančiai fotografo Vytauto Dranginio žingsnių. Niekur negirdėta Ievos Zasimauskaitės daina. Tai ir dar daugiau šeštadienį vyko Olimpinėje dienoje Panevėžyje.

„Tik 28 tūkstančiai? Man atrodė, kad šventėje dalyvavo koks 51tūkstantis žmonių“, – pasibaigus Olimpinei dienai juokėsi Panevėžio meras R. M. Račkauskas.

Rungčių netrūko

Nemokamas LTeam dalyvio paso rungtis išbandė14 tūkstančių asmenų. Bėgimo, irklenčių, „Affidea“ plaukimo, LTEam 3×3, dviračių ir paspirtukų varžybose dalyvavo dar 3,5 tūkstančio žmonių. Partnerių taurėje aktyviai teambildinosi 150 žmonių, Lietuvos mokyklų žaidynių finale kovėsi 500 moksleivių. Pasak organizatorių, sportuojančius šeimos narius ir draugus palaikė apie 10 tūkstančių žmonių.

„Olimpinės dienos dalyvių skaičius dar kartą ūgtelėjo. Olimpinės, neolimpinės ir parolimpinės sporto šakos šiandien sudarė vieningą visumą ir sulaukė neįtikėtino populiarumo. Surėmę pečius su Panevėžiu įrodėme, kad kai norime, galime padaryti viską. Ačiū miestui ir jo vadovui už kokybišką bendradarbiavimą“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Renginiu mėgavosi šeimos, sporto mėgėjai ir profesionalai. Olimpiečiai išbandė naujas sporto šakas ar rungtis. Boksininkas Tadas Tamašauskas patirties sėmėsi lietuviškų ristynių paviljone, Seimo narys Gediminas Vasiliauskas atliko akrojogos pratimus, o aktorius Marius Jampolskis žaidė tinklinį sėdomis.

„Išbandžiau labai daug sporto šakų ir rungčių. Domino ir dziudo, ir karatė, iš pradžių net nežinojau ką reikės tiksliai daryti fechtavimosi rungtyje, bet nauja patirtis – visada gerai. Nerealiausia buvo užsėsti ant sportinio žirgo. Rezultatui nebėgau, mėgavausi sporto teikiamais malonumais“, – sakė greičiausia Lietuvos maratonininkė D. Lobačevskė.

Kitais metais Olimpinė diena keliasi į Klaipėdą. Renginio pabaigoje Olimpinė vėliava buvo įteikta uostamiesčio mero pavaduotojui Arūnui Šulcui. Ją Klaipėdos atstovui įteikė LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė kartu su Panevėžio meru R. Račkausku.

Romualdas JUODIS

Kūno kultūros mokytojas                    

Informacija parengta pagal LTOK ir SK „Lukas“ informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Septyni medaliai Palangoje

Palangoje vyko festivalio „Sportas visiems“ Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos bėgimo varžybos. Į varžybas susirinko gausus būrys bėgimo mėgėjų…