Paminėta Šv. Agotos diena

Vasario 5 dieną Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriuje buvo paminėta Šv. Agotos – duonos globėjos diena. Tą dieną buvo kepama duona, bažnyčioje per apeigas šventinama. Mūsų protėviai tikėjo, kad bažnyčioje pašventinta duona saugo nuo gaisro, ligų, nelaimių ir nugali bet kokį blogį. Tad jos sudžiūvęs kriaukšliukas visus metus buvo laikomas garbingiausioje namų vietoje.

Skyriaus renginį pradėjo mokytoja B. Prišmantienė eilėmis apie duoną. Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas Saulius Paliūnas primindamas Šv. Agotos, III a. šventosios, krikščionių kankinės, istoriją, pabrėžė, kad Šv. Agota minima kaip globėja ir užtarėja nuo visų nelaimių ir pavojų. Agota – gerumo ženklas, todėl ją simbolizuoja duona. Duona visada buvo, yra ir bus branginama, šventinama. Tikima, kad pašventinta duona apsaugo nuo nelaimių ir pavojų,  todėl žmonės šventintos duonos gabaliuką nešiojasi ar vežiojasi su savimi, laiko namuose.

Duona yra vis dar itin populiari lietuvių racione. Nors duonos pasirinkimas yra itin platus, reikia mokėti atsirinkti sveikus ir kokybiškus produktus. Tą gerai žino Prekybos ir verslo skyriaus duonos ir pyrago gaminių kepėjo specialybės mokiniai. Šv. Agotos dienos išvakarėse mokomojoje laboratorijoje keletas mokinių ir profesijos mokytoja Z. Šuminskienė kepė duoną pagal įvairiausias receptūras: ruginę duoną, kvietinę duoną, duoną su moliūgo sėklomis. Klebono Sauliaus Paliūno pašventinta duona pasieks skyriaus socialinius partnerius.

Total
0
Dalinasi
Related Posts