Netinkama sutartis – pirkėjo nuostolių garantas

Dažna automobilio pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo klaida yra pardavėjo inicijuotas  kai kurių duomenų klastojimas arba transporto priemonės defektų neaptarimas. Tokios  klaidos brangiai kainuoja pirkėjui. Tuo įsitikino vienas Šiaulių rajono, Gruzdžių seniūnijos gyventojas.

Šių metų gegužę 41-nerių metų vyras sutarė su žmonos giminaičiu iš Šiaulių  ir pastarojo drauge  įsigyti jų parduodamą automobilį  BMW 330D.   Gegužės 24-ąją jie parduodamą automobilį atvairavo pas pirkėją į namus. Sutartį  surašė ir pasirašė  žmonos giminaitis, tačiau joje  buvo įrašyta ne jo, o svetimo žmogaus pavardė. Gruzdiškiui buvo paaiškinta, kad tai padaryta dėl to, jog pardavėjas negali savo vardu  deklaruoti automobilių, o žmogus, kurio pavardė nurodyta sutartyje, yra jo draugas ir jokių problemų nekils. Pirkėjas  tam neteikė reikšmės. O vertėjo. Nebuvo aptarti ir galimi transporto priemonės defektai.

Už parduotą BMW gavę 850 eurų, pardavėjai išvažiavo, o gruzdiškis nutarė pasivažinėti įsigytu automobiliu. Tik pradėjęs važiuoti, vyras  iškart suprato, kad automobilio  greičių dėžė turi defektą.  Paskambinęs pardavėjams, jis išgirdo, kad  gedimas laikinas, tik kartais išlendantis ir  sutiko jį pašalinti.

Jau kitą dieną transporto priemonė iš pirkėjo buvo paimta ir išvežta tvarkyti. Po poros dienų  jis sulaukė pasiūlymo BMW kam nors parduoti, o kai šis nesutiko, pardavėjai pasiūlė jam grąžinti pinigus. Deja, jų iki šios dienos taip ir nesulaukė.

Nesulaukęs pinigų grąžinimo,  Gruzdžių seniūnijos gyventojas vieną birželio dieną skelbimų portale www.autogidas.lt pamatė, kad minėtas jo automobilis pardavinėjamas ir net  jau parduotas. O iš šiauliečių   jis sulaukė pribloškiančios žinios, kad jokio automobilio jie jam nėra pardavę ir jokių pinigų iš jo negavę.

Štai tada ir paaiškėjo, kaip svarbu yra sudaryti sutartį tikslią ir be klastočių, nes priešingu atveju laukia problemos ir nuostoliai. 

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts