Net po kelis kartus – ant to paties grėblio 

Vėlų birželio 26-osios vakarą Šiaulių rajone, Ginkūnuose, sustabdyto automobilio vairuotojas susitikimo su policijos pareigūnais nepageidavo, tačiau nuo jų nespruko. Susitikimą su jais 50-metis vyras priėmė kaip lemtį.

Įkliuvo su cigaretėmis

Tokių lemtingų ir nepageidaujamų susitikimų  su pareigūnais jis turėjo ir anksčiau, tad griebėsi jau kartą bandyto plano „B“, kyšio siūlymu pareigūnams. Šįkart, kaip ir prieš keletą metų, kai buvo sulaikytas neblaivus, vairuojantis automobilį, šis planas vyrą vėl pavedė – dėl pareigūno papirkimo jam ir pareikšti įtarimai.

Šįkart sustabdyto šiauliečio automobilyje patruliai rado 4 dėžes cigarečių „Minsk“, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis. Jose buvo 2000  pakelių rūkalų.  Ant kontrabandinių cigarečių „grėblio“ vyras užlipa jau irgi ne pirmą kartą. 2015 metais jis už  akcizais apmokestinamų prekių laikymą ir gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką net du kartus buvo baustas administracine tvarka. Pirmąkart buvo skirta 2896 eurų bauda, antrąkart – 5792 eurų bauda. Abiem atvejais turėtos kontrabandinės cigaretės buvo konfiskuotos.

Pasiūlė kyšį

Šįkart dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis šiauliečiui buvo padėtas ikiteisminis tyrimas. Nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis cigarečių buvo rasta dar ir jo namuose – 2205 pakeliai tų pačių „Minsk“. Vyras, norėdamas  išsisukti nuo jo laukiančios atsakomybės, nutarė sulošti „va bank“ – jį sulaikiusiems ir į komisariatą vežusiems patruliams pasiūlė 1000 eurų kyšį, nors prieš keletą metų turėjo ne kokią kyšio siūlymo pareigūnams baigtį – dėl pareigūno papirkimo jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šįkart istorija pasikartojo ir šiauliečiui šalia įtarimų dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis,  buvo pareikštas įtarimas ir dėl  pareigūno papirkimo. Vyras atsidūrė areštinėje.

Įkliuvo ir bendrininkas

Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo pareigūnai kartu su prokurorais, tęsdami   ikiteisminio tyrimo veiksmus, nustatė sulaikytojo bendrininką, pas kurį atliktos kratos metu  rado  dar per 24 tūkstančius pakelių kontrabandinių  rūkalų ir 136 litrus, įtariama, naminės degtinės. 46 metų vyrui pareikšti įtarimai dėl   neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir   neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo bei laikymo.

Per dvi dienas dienas Šiaulių pareigūnai iš nelegalios apyvartos iš viso paėmė 28 558 pakelių kontrabandinių rūkalų, kurių muitinė vertė siekia  94 241 eurą. Baudžiamasis kodeksas tiems, kas pažeisdamas nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, numato baudą arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.                  

Gaila SMAGRIŪNIENĖ
Šiaulių AVPK atstovė spaudai

Total
0
Dalinasi
Related Posts