Net dvi kultūros centro šokėjų grupės atstovavo Šiaulių rajoną konkurse ,,Pora už poros“

Spalio 30 d. Radviliškyje suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkurse “Pora už poros” dėl geriausiųjų vardo varžėsi senjorų grupės. Šiame konkurse dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „DIEMEDIS” (vadovė Loreta Lideikienė) bei Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialo senjorų liaudiškų šokių grupė „DOBILAS“ (vadovė Asta Rimkuvienė). Pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupei „Diemedis”  įteikta padėka ir „Mažojo laureato“ diplomas, o Ginkūnų filialo senjorų liaudiškų šokių grupė „Dobilas“ –  I laipsnio diplomas.

Suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkurse “Pora už poros” dalyvauja šalies institucijų – kultūros, švietimo įstaigų ir privačių studijų – jaunimo, merginų, vyresniųjų ir senjorų liaudiškų šokių grupės. Tai gausiausiu dalyvių skaičiumi pasižymintis suaugusiųjų renginys – trijuose „Pora už poros“ ratuose dalyvauja iki 150 liaudiškų šokių kolektyvų, per 2,5 tūkst. dalyvių. Kolektyvai dėl laureato vardo ir prizinių vietų varžosi miestų, rajonų centrų, miestelių ir kaimų kategorijose.

Konkursas rengiamas nuo1969 m. kas ketveri metai. Ilgametes tradicijas tęsiančiu renginiu siekiama puoselėti sceninį šokį, aktyvinti liaudiškos choreografijos judėjimą, skatinti kolektyvus siekti meistriškumo, originalumo, ugdyti šokėjų ir vadovų meninį skonį, tinkamą tautinių kostiumų dėvėjimą, remti ir palaikyti veikiančias ir naujai susikūrusias šokių grupes, dalytis patirtimi, įvertinti bei pagarsinti geriausius šalies suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvus ir jų vadovus.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija bei nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts