Nelegalų šeimos verslą sutrikdė netikėtas kriminalistų vizitas

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai lapkričio 19-ąją nutraukė  su neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis siejamą šeimos verslą. Šiais metais  – tai jau ketvirtas su šia nusikalstama veika siejamas šeimos verslas, kurį demaskuoja minėtos valdybos kriminalistai. Šįkart   Šiaulių kriminalistai iš kvaišalų gamybos ir platinimo rinkos eliminavo  41 metų šiaulietį ir ir 66 metų jo motiną.

Tyrimas buvo pradėtas, kai pareigūnai išanalizavo skirtingų informacijos šaltinių duomenis, kad minėtas vyras Šiauliuose galimai platina narkotines ar psichotropines medžiagas. Papildomai gauti duomenys bylojo apie tai, kad įtariamasis į savo nusikalstamas veikas yra įtraukęs ir motiną. Lapkričio 19-ąją buvo priimtas sprendimą motiną ir sūnų sulaikyti. Antrankiai jiems buvo uždėti, kai įtariamieji rengėsi išvykti iš vienoje sodų bendrijoje esančio jų vasarnamio, kuriame buvo įrengta kanapių auginimo laboratorija. Beveik 100 čia augintų augalų jau buvo nupjauti, džiovinami ir ruošiami realizuoti.

Sulaikytųjų gyvenamosiose ir kitose patalpose buvo atliktos kratos, rasti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi daiktai, pagrindžiantys minėtų asmenų  nusikalstamas veikas. Abu įtariamieji atsidūrė areštinėje. Teismas mėnesiui sankcionavo  jų suėmimą. Šiauliečiams  pareikšti įtarimai dėl neteisėto kanapių auginimo (viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų)  ir neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, turint tikslą jas platinti  (laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų).

Gegužės mėn. Šiaulių apskrities  policijos  Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nutraukė 51 metų šiauliečio ir  39 metų jo žmonos  organizuotą narkotinių ir psichotropinių medžiagų – kanapių dervos bei ekstazio tablečių, platinimą, vykdomą per  nepilnamečius asmenis. Pastarieji iš minėtų šiauliečių  gautus kvaišalus platino Šiaulių prekybos centruose – „Akropolis“, „Saulės miestas“, „Tilžė“, jų prieigose bei šalia jų esančiuose kiemuose, taip pat kitose jaunimo susibūrimo vietose. Į šeimos verslą sutuoktiniai  įtraukė net savo 14-metį sūnų.

Gavus duomenų, jog asmenų grupė  neteisėtai įgyja, laiko ir platina  kanapes, metamfetaminą ir MDMA (ekstazio) tabletes, buvo demaskuotas Šiaulių rajone gyvenančio 24 metų vaikino ir  trimis metais jaunesnio jo brolio nusikalstama veika. Vaikinai turėjo darbą, tačiau nutarė dar ir papildomai užsidirbti iš prekybos narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis. Nusipirkti svaigalų pas juos atvažiuodavo klientai net iš kitų Šiaulių apskrities miestų.

Gegužės 15-osios ryte Šiauliuose, Vytauto  gatvėje,  Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai  sulaikė 56 metų šiaulietį, kuris su savo dviem sūnumis sudarė organizuotos nusikalstamos grupės, platinančios kvaišalus, branduolį. Vyras nepakluso teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams, jiems pasipriešino ir mėgino savo automobiliu  nuo jų pasprukti, apdaužydamas gatvėje stovėjusias ir pro šalį važiavusias transporto priemones.  Prieš jo vairuojamą „Mercedes Benz“ buvo panaudotas tarnybinis šaunamasis ginklas ir peršautos keturios  padangos. Aplink šios šeimos  nusikalstamą verslą   būrėsi fiziškai aktyvūs ir stiprūs, kriminalinės romantikos trokštantys jaunuoliai bei neseniai iš įkalinimo įstaigų grįžę asmenys. Pastarieji perteikdavo nusikalstamo pasaulio tradicijas ir papročius, o jaunuoliai lengvai sutikdavo būti nusikalstamų veikų vykdytojais, kad kuo greičiau taptų grupės nariais (pastarosios pastraipos filmuota medžiaga  https://youtu.be/2LXEJMCqrN0 ).

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau
Voveriškių mokykloje atidaryta tautodailininkės-pedagogės Astos Liaudanskienės paroda „Kurkim pasaką kartu“ Voveriškių mokykloje atidaryta jau dešimtoji šiais metais unikali…