Naujasis policijos veiklos modelis realybėje – įtariamieji sulaikyti, net nesulaukus pranešimo apie apie nusikaltimą

Įsibėgėjus policijos reformai ir gatvėse padaugėjus patruliuojančių pareigūnų ekipažų, galima stebėti situacijų, kai nusikaltimo padarymu įtariami asmenys į pareigūnų rankas patenka, nukentėjusiajam apie nusikaltimą dar net nespėjus pranešti. Apie tai byloja ir įvykis Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamame Pakruojo rajone.

Vėlų vasario 23-iosios vakarą Pakruojo policijos  komisariato Reagavimo skyriaus patruliai Triškonių kaime vykdė sustiprintą transporto priemonių kontrolę. Patikros neišvengė ir keliu nuo Voronių kaimo pusės atvažiavęs  automobilis „Opel Vectra“. Kadangi jo  keleivis nesegėjo saugos diržo, kuris automobilyje buvo įrengtas, teko įforminti Eismo taisyklių pažeidimą ir surašyti jam administracinio nusižengimo protokolą.  Patruliams atliekant šią procedūrą, ryšio priemonėmis juos pasiekė Šiaulių AVPK Operatyvaus valdymo skyriaus informacija, kad ką tik Voronių kaime  apiplėšta moteris, iš kurios pagrobta 50 eurų. Budėtojas pranešė, kad nusikaltimą galėjo padaryti 2-3 asmenys, kurių du vilkėjo  tamsiomis striukėmis.

Pareigūnų sustabdytame „Opel Vectra“ sėdėjo trise, kurių du vilkėjo tamsiomis striukėmis. Tai privertė patrulius suklusti. Paklausti apie kelionės tikslą, sustabdytame automobilyje sėdėję vyrai nurodė, kad iš Šiaulių  per Pakruojį vyksta į Linkuvą.  Patruliams įtarimas dar labiau sustiprėjo: vyrai nežino tikslaus maršruto, nes tame maršrute, kuriuo jie važiavo, Pakruojo pravažiuoti nereikėjo.

Lauke lengvai snigo, tad patruliai priėmė sprendimą nedelsiant kartu su  „Opel Vectra“ važiavusiais asmenimis nuvažiuoti iki apiplėštos moters ir, kol neužsnigo, apžiūrėti sniege paliktus plėšikų pėdsakus. Pareigūnų įtarimai visiškai pasitvirtino: jie sulaikė ne tik Kelių eismo taisyklių pažeidėjus, bet ir ką tik senolę apiplėšusius asmenis.

86 metų  Voronių kaimo kaimo gyventoja pareigūnams papasakojo, kad, išlaužę laukujes duris, į jos namus įsibrovė  du vyrai, kurių vienas buvo su kauke, ir užspaudę jos burną, pareikalavo pinigų. Kaip  paaiškėjo tyrimo metu, įsibrovėliai tikėjosi iš moters pagrobti nemenką pinigų sumą.  Tačiau didelio grobio rasti jiems nepavyko ir  teko pasitenkinti medžiagos skiautėje slepiamais  50-čia eurų, kuriuos jiems atidavė išsigandusi senolė. Palikę moters namus, užpuolikai įsėdo į už kelių dešimčių metrų jų laukusį automobilį su vairuotoju  ir pasuko link    Triškonių kaimo, kur papuolė tiesiai į rankas policijos pareigūnams.

Paaiškėjo, kad sulaikytieji su teisėsauga reikalų turi nuolat – ir ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. 28 metų šiaulietis  ir 26 metų   Pakruojo rajono gyventojas paskutinį kartą teisti Vokietijoje už  neteisėtą disponavimą narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis  ir tik prieš Kalėdas grįžo į gimtinę. Jų bendrininkas  31 metų šiaulietis yra išklausęs tik Lietuvos teismų nuosprendžius. Paskutinį kartą jis  teistas  už nežymų sveikatos sutrikdymą 2016 metais, o jo teistumo biografija prasidėjo dar nepilnametystėje, sulaukus vos 16 metų.

Visi trys sulaikytieji uždaryti į areštinę, jiems pareikšti įtarimai dėl plėšimo ir teismas dviem mėnesiams sankcionavo jų suėmimą.

 

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts