NATO karių iš Kroatijos delegacija Kryžių kalne

2018 m. kovo 25 d. NATO kariai iš Kroatijos, kurie šiuo metu tarnauja priešakiniame batalione Rukloje, Kryžių kalne pastatė raižiniais išpuoštą dviejų metrų aukščio kryžių. Trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuojami aukštos parengties ir puikiai aprūpinti daugianacionaliniai koviniai pajėgumai yra reikšmingas sąjungininkų indėlis į regiono saugumo sustiprinimą.

Šimto penkiasdešimties karių eisena žygiavo nešini kryžiumi su vėliavomis ir malda į Pranciškonų vienuolyną, kur buvo pašventintas kryžius. Po Šv. mišių kryžius iškilmingai pastatytas Kryžių kalne.

Kroatijos kariuomenės delegacija vėliau atvyko į Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centrą. Sąjungininkų karius lydėjo: Kroatijos parlamento narys Franko Vidovic, Kroatijos ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Krešimir Kedmenec ir Kroatijos kariuomenės vadas kpt. Marko Krpan. Delegaciją priėmė Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojos, vadybininkė Lina Šukienė ir turizmo vadybininkė Daiva Daknienė. Su svečiais kalbėta apie bendras Kroatijos ir Lietuvos religines tradicijas. Kovo 25 dieną buvo švenčiamas Verbų sekmadienis.  Atvykę kariai turėjo pašventintą eglės šakelę, kuri simbolizuoja Verbas. Vėliau svečiai pasirašė Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro svečių knygoje, delegacijos atstovams buvo įteiktos atminimo dovanos.

 

Parengė Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras

Total
0
Dalinasi
Related Posts