Nacionalinė bibliotekų savaitė – su džiaugsmu ir viltimi

Balandžio 30-ąją baigėsi tradicine jau tapusi Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia metuose visoms šalies bibliotekoms. Šiųmetė, 21-oji, savaitė prisistatė šūkiu „Nauja realybė – naujos formos“ ir atliepė laikmečio aktualijas. Juk jau daugiau kaip metus gyvename naujoje realybėje, nuotoliniu būdu mokomės ir dirbame, renginiuose dalyvaujame tik virtualiai, tad ir savaitės iniciatyvos vyko ne kontaktiniu, o nuotoliniu būdu.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka, didžiausias Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padalinys, Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, ištikimiems ir naujiems lankytojams pasiūlė net penkias viktorinas. Vienas jų, dedikuotas šiemet šimtmečio sukaktį mininčiam poetui Vytautui Mačerniui ir kalendorių tėvu vadinamam Laurynui Ivinskiui, sukūrė bibliotekos darbuotoja, kitas – nuoširdžiai prie kolektyvo laisvu laiku prisidedančios Jaunimo savanoriškos tarnybos savanorės: Kornelija Dubickaitė ir Fausta Jagminaitė. Iniciatyvios merginos parengė viktorinas apie gyvūnus, knygas ir bibliotekas bei Šiaulių rajono šviesuolius. Minėtos savanorės mielai prisidėjo ir prie sumanymo, iniciatyvos kiekvieną dieną bibliotekos Facebook‘e pateikti fotomįslę-klausimą, kuris priverstų ne juokais, pasukti galvą įnirtingai ieškant atsakymo. Už pastangas, žinoma, buvo atlyginta. Kiekvieno teisingai atsakiusiojo bibliotekoje laukė labai gražus knygų skirtukas. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu į naujus namus iškeliavo penki skirtukai. Nebuvo dienos, neturėjusios fotomįslės-klausimo laimėtojo. Užduotys įtraukė daugelį, nes  buvo ne tik įdomios, bet ir informatyvios, reikalavusios žinių ir išprusimo.

Balandžio 30-ąją įvyko virtualus susitikimas su Italijoje gyvenančia istorike, gide Aida Skorupskaite, kurią saulėtoji šalis ne tik pakerėjo, bet ir, kaip pati įvardijo, nugalėjo. Valandą trukusio susitikimo metu A. Skorupskaitė, nurodydama lankytinas ir įdomias vietas, neprilygstamus miestus, italų savybes, įpročius ir pomėgius, pagrindė, kuo Italija žavi ją bei traukia daugelį mūsų. Ir, žinoma, įkvėpė, vos tik vėl atsiras galimybė laisvai keliauti, krautis lagaminus ir gyvai patikrinti girdėtus žodžius.

Nacionalinei bibliotekų savaitei paminėti, surengta įvairiausių išskirtinių parodų. Meškuičių bibliotekoje eksponuojama knygų viršelių paroda „Mano vardas – knyga“. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje eksponuojama vyresniųjų bibliotekininkių Jurgitos Jasiškytė ir Lionginos Šufinskienės kūrybinių darbų paroda. Sukurtas filmukas, pristatantis šią parodą.

Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteka taip pat pristatė akciją ,,Aklas pasimatymas su knyga“.  Skaitytojams pasiūlyta pasiimti knygą, įvyniotą į popierių, Tik namuose skaitytojai pamatė, su kokia knyga laukia ,,pasimatymas“. Viena iš skaitytojų dalijosi įspūdžiais: ,,Jau daugiau kaip 40 metų niekas nekvietė manęs į pasimatymą, o dabar pakvietė knyga. Netikėta, bet labai malonu“.

Šios savaitės metu organizuota Tauragės vaikų bibliotekos ir Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos darbuotojų ir skaitytojų virtuali diskusija ,,Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų“. Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu sukurtas filmukas, pristatantis bibliotekos erdves.

Gilaičių bibliotekos savanoriai Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei sukūrė video siužetą „Ar verta sugrįžti į biblioteką?“. Siužete Gilaičių bibliotekos skaitytojai ne tik atsakė į šį klausimą, bet ir pasidalijo prisiminimais ir apie savo vaikystės biblioteką, pirmą perskaitytą knygą, emocijas, kurios aplankė pravėrus bibliotekos duris.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos (LBD ŠRSVB) skyrius Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu inicijavo akciją „Skaitytojo pažymėjimas – dovana!“, kurios metu Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose buvo nemokamai dalijami skaitytojo pažymėjimai. Pažymėjimus šiai akcijai padovanojo Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“ ir LBD ŠRSVB skyrius. Iš viso padovanota 1375 skaitytojo pažymėjimai.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės uždarymo proga Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos skaitytojus pradžiugino vilties ir šviesos kupinu šokiu „Jerusalema“. Šis iššūkis per pastaruosius metus išpopuliarėjo visame pasaulyje ir subūrė bendram šokiui ne vieną profesinę bendruomenę. Bibliotekininkai yra labai vieningi ir bendruomeniški, tad šokio iššūkį priėmė entuziastingai: mokėsi žingsnelių ir kantriai repetavo, kol galiausiai pasidžiaugė tik geras emocijas dovanojusiu rezultatu. Bibliotekininkai sukėlė šokio bangą nuo Vilniaus iki Klaipėdos, nepraleisdami mažesnių miestų. Užkrečiantis šokis neša žinią, kad net sunkiais laikais rusena džiaugsmas ir viltis.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts