Mitinge reikalauta nutraukti nelegalų priėmimą Lietuvoje ir G. Landsbergio atsistatydinimo

Liepos 13 dieną prie Seimo įvyko Nacionalinio susivienijimo organizuotas mitingas, kuriame reikalauta nutraukti nelegalių migrantų priėmimą į Lietuvos teritoriją, o Gabrieliui Landsbergiui prisiimti atsakomybę už sukurtą situaciją.

Kaip komentavo partijos vicepirmininkas politologas Vytautas Sinica, Seimo svarstomos priemonės, nors teisingos, yra nepakankamos ir niekaip negali išspręsti migrantų problemos, kol nebus priimtas sprendimas nebepriimti migrantų į Lietuvą. Jo teigimu, Lietuvos žmonėms nėra skirtumo, ar nelegalai ateina į šalį miškais, ar tvarkinga eilute per pasienio postus. Svarbu, kad jie apskritai nebūtų priimami, apgyvendinami ir galiausiai netaptų viešojo saugumo problema Lietuvos gyventojams.

Kritika G. Landsbergiui, politologo teigimu, paremta tuo, jog pagrįsto tikslo demokratizuoti Baltarusiją jis su komjaunuolišku užsidegimu siekė visiškai nepasiruošęs tam būtinų sąlygų:

Baltarusijos visuomenės palaikymo permainoms, populiarių proeuropietiškų lyderių, galinčių pakeisti Lukašenką ir – šiuo atveju svarbiausia – jokios Lietuvos – Baltarusijos sienos apsaugos nuo tikėtinų Lukašenkos atsakomųjų veiksmų, jeigu valdžią jam visgi pavyks išsaugoti. Neparengti veiksmai baigėsi Lietuvai nenaudingiausiu rezultatu – Lukašenka išsaugojo valdžią su Putino pagalbą, o taip Baltarusijoje dar labiau išaugo Rusijos įtaka.

Tokias mitinguotojų reakcijas iššaukė jau kelias savaites nenutrūkstamas nelegalių migrantų patekimas į Lietuvą bei prieštaraingai vertinama Užsienio reikalų ministro G. Landsbergio veikla.

Jeigu valdžia nepriims atitinkamų sprendimų, mitingo dalyviai neatmetė galimybės ir vėl rinktis į mitingą.

Total
0
Dalinasi
Related Posts