Mitą, kad kaimuose nėra vagių, griauna pastarojo meto įvykiai

Man dressed in black with a balaclava on his head looking through car window and wondering how to break into this car. Car thief, car theft concept

Pastaruoju metu Šiaulių ir Telšių apskričių kaimiškosiose vietovėse stebimos vagysčių dažnėjimo apraiškos. Ir to priežastis – mitas, kuriuo yra įtikėję gyventojai, kad ilgapirščiai darbuojasi tik miestuose, o į atokius kaimus jie neatklysta. Todėl ir gyvena, nesirūpindami savo turto saugumu – neturi įpročio rakinti kieme stovinčių automobilių durelių, jų užvedimo raktelius ir dokumentus palieka transporto priemonėje, ūkinių pastatų, kartais net ir gyvenamųjų patalpų durų taip pat nerakina. O gudručių naktį revizuoti privačias kaimiškųjų vietovių valdas atsiranda vis daugiau. Štai neseniai Radviliškio rajone buvo pavogti trys automobiliai, kurių du buvo neužrakinti, o vienas, nors ir užrakintas, bet rakteliai buvo padėti ant automobilio padangos. Tiesiog: imkit mane ir važiuokit.

O štai naktį iš lapkričio 9-osios į 10-ąją ilgapirščiai siautėjo po neužrakintus Mažeikių rajono Plinkšių kaimo objektus.

Po vidurnakčio keistas nerimas pažadino vieną kaimo gyventoją, K. Pliaterio gatvėje turintį nuomojamą sandėlį, kuriame laiko įvairią žemės ūkio techniką. Kamuojamas blogos nuojautos jis nusprendė mobiliuoju telefonu peržiūrėti sandėlyje įrengtos vaizdo kameros įrašus. Juose jis išvydo aplink sandėlį vaikščiojantį žmogų, kuris, pasišviesdamas žibintuvėliu, apžiūrinėjo čia stovintį traktorių. Pamatytas vaizdas plinkšiškį privertė šokti iš lovos. Nuskubėjęs į vietą ir apžiūrėjęs pastatą bei apvažinėjęs aplinkines teritorijas, jokių asmenų nesutiko. Tačiau tai nereiškė, kad jų nebuvo. Ryte vyras sužinojo, kad pavogtas prie namų stovėjęs jo tėvų automobilis „Opel Vectra“, įsibrauta į toje pačioje K. Pliaterio gatvėje esančią kitos kaimo gyventojos fermą ir iš jos sodybos kiemo pavogtas minėtos gyventojos sūnaus automobilis „Opel Zafira“.

Pradėję šių nusikalstamų veikų tyrimą, pareigūnai žagtelėjo nuo netikėtų aplinkybių, kurios sudarė puikią prielaidą darbuotis vagims.

Pasirodo, „Opel Vectra“ buvo palikta atrakinta, jos salone, prie bėgių svirties esančioje daiktadėžėje, palikti ir automobilio užvedimo raktelis bei registracijos liudijimas. Ir nors vienas automobilio galinis ratas dėl kiauros padangos buvo subliuškęs, kažkas ryžosi jį pagrobti. Beje, tos pačios dienos vakare pavogtoji transporto priemonė buvo rasta Mažeikių r., Pievėnų k.

Automobilis „Opel Zafyra“ irgi buvo paliktas neužrakintas su užvedimo rakteliais salone. Jį savininkas rado už kelių dešimčių metrų nuo namų, paliktą ant keliuko, nors vakare buvo pastatęs kieme, prie ūkinio pastato. Vagišiai toli nenuvažiavo dėl vienos priežasties – buvo trūkęs automobilio generatoriaus dirželis ir savininkas nebuvo spėjęs jo pakeisti. Transporto priemonėje buvo sukrauti darbo įrankiai iš ūkinio pastato, prie kurio stovėjo pavogtasis automobilis. Ir čia paaiškėjo, kad pastato pakeliamos durys irgi buvo neužrakintos.

Įvykdyti dar vieną vagystę buvo pasikėsinta K.Pliaterio g., įsibrovus vėl per neužrakintas, tik skląsčiu uždarytas fermos garažo duris. Tačiau kažkas įsibrovėlius išgąsdino, nes du televizoriai, dulkių siurblys, perforatorius, kampinis šlifuoklis, suvirinimo aparatas ir suvirinimo apsauginis skydelis rasti palikti garažo viduje, sudėti į krūvą prie durų.

Taigi, negundykime be priežiūros paliktais daiktais nusikalsti linkusių žmonių ir kelią prie jų užtverkime užrakintomis spynomis. Tiesiog vadovaukimės paplitusiu posakiu: “Kas save saugo, tą ir Dievas apsaugo”.

Šiaulių AVPK informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts