Mero taurė ir vėl Kuršėnų SK „Senukai“ rankose

Šeštadienį vykusiame mero taurės krepšinio turnyre Fortūna šypsojosi Kuršėnų sporto klubo „Senukai“ krepšininkams. Mero taurė jau antrus metus iš eilės įteikta Kuršėnų komandai. Toks turnyras surengtas jau ketvirtą kartą, o „Senukai“ jį laimi jau trečią kartą.

Atkrentamosiose – komandų azartas

Dalyvauti turnyre panoro visos šešios reguliariajame Šiaulių rajono vyrų mėgėjų krepšinio lygos (ŠRVMKL) sezone žaidžiančios komandos.

Varžybų atidarymas vyko S. Anglickio progimnazijos sporto salėje. Sportininkus ir žiūrovus pasveikino, sėkmės žaidime ir nepatirti traumų palinkėjo rajono meras Antanas Bezaras, varžybų organizatorius Romualdas Juodis.

Pirmieji į kovą stojo atkrentamųjų varžybų dalyviai.

S. Anglickio progimnazijos salėje susitiko Gruzdžių „Gruzdžiai-Tomers“ ir Kuršėnų SK „Feniksas“. Pirmąjį ketvirtį komandos žaidė gana agresyviai. Buvo surengta nemažai gražių atakų, tačiau taiklumo trūko. Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti dvi su puse minutės į krepšius buvo įmesta vos 10 taškų. „Feniksas“ pirmavo 6:4. Iniciatyvos Kuršėnų „Fenikso“ krepšininkai neišleido iki kėlinuko pabaigos ir priešininkus jiems pavyko įveikti rezultatu 10:9. Antrąjį ketvirtį Fortūna ir vėl šypsojosi „Fenikso“ krepšininkams, kurie jį laimėjo 23:10. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo esant rezultatui 33:19. Po pertraukos Gruzdžių krepšininkai pagaliau pabudo iš lėtargo miego ir ėmė žaisti agresyviau, todėl trečiasis ketvirtis, kurį „Gruzdžiai-Tomers“ laimėjo 22:12, buvo tarsi lūžis rungtynėse. Ketvirtąjį kėlinuką Gruzdžių krepšininkai ėmė diktuoti savo žaidimo sąlygas bei jį laimėjo – 23:12. Susitikimas baigėsi „Gruzdžių-Tomers“ pergale rezultatu 64:57.

Lauryno Ivinskio gimnazijos salėje santykius „aiškinosi“ Daugėlių „Flamingo“ ir Kuršėnų „Fortūnos“ komandos. Visas rungtynes žaidimas vyko į vieną krepšį. Pirmąjį ketvirtį „Flamingas“ laimėjo 29:16, o antrąjį –23:14. Ilgoji pertrauka prasidėjo esant rezultatui 52:30. Po pertraukos „Fortūnos“ triuškinimas tęsėsi. Trečiąjį kėlinuką „Flamingas“ įmetė 24 taškus, o „Fortūna“ atsakė vos 5 įmestais taškais. Ketvirtas ketvirtis mažai kuo skyrėsi nuo pirmųjų trijų. Jį Daugėlių krepšininkai laimėjo 25:13, o rungtynes –101:48.

Į pusfinalius iškopė Gruzdžių „Gruzdžiai-Tomers“ ir Daugėlių „Flamingas“

Pusfinalių kovos, vertos finalų

Viename iš pusfinalių Gruzdžių „Gruzdžiai-Tomers“ susikovė su Ginkūnų „Ginkūnais“. Šiose rungtynėse pirmą kartą mero taurės varžybose prireikė pratęsimo. Ir net ne vieno.

Ginkūnų krepšininkai nuo pat rungtynių pradžios pabandė „diktuoti“ žaidimo sąlygas varžovams. Ir tai jiems sekėsi daryti net tris kėlinukus. Kartais nevengiant ir grubaus žaidimo. Pirmąjį ketvirtį „Ginkūnai“ laimėjo 16:14, o antrąjį –18:14. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 34:28. Trečiąjį ketvirtį „Ginkūnams“ pavyko palaužti Gruzdžių pasipriešinimą ir kėlinuką laimėti 22:12. Ketvirtasis kėlinukas prasidėjo „Gruzdžių-Tomers“ atakomis. Sužaidus tris su puse minutės Gruzdžiai įmetė šešis taškus, o „Ginkūnai“ nepelnė nė vieno. Nuo šios akimirkos Fortūna galutinai nusisuko nuo „Ginkūnų“ komandos. Per kitas dvi minutes Gruzdžiai skirtumą sumažino iki dviejų taškų, o dar po minutės ir persvėrė rezultatą 57:56. Tai buvo tarsi antausis „Ginkūnams“, pažadinęs juos iš gilaus miego. Likusias dvi minutes rungtynės vyko taškas į tašką. Pagrindinis varžybų laikas baigėsi rezultatu – 63:63. Pirmasis pratęsimas irgi neišaiškino nugalėtojo. Komandos įmetė po penkis taškus. Antrasis pratęsimas prasidėjo švieslentėje šviečiant rezultatui 68:68. Likus žaisti minutei ir 9 sekundėms Gruzdžių krepšininkai pirmavo trimis taškais (73:70), tačiau, surengę greitą kontrataką, „Ginkūnų“ krepšininkai išlygino rezultatą. „Gruzdžių-Tomers“ komandai prasižengus, „Ginkūnų“ komandos žaidėjas Linas Stankus įmetė tik vieną baudą. Tačiau likus 14 sekundžių iki pratęsimo pabaigos, kai jau „Ginkūnų“ krepšininkai buvo beveik įtikėję pergale, Gruzdžių žaidėjo Andriaus Medelio dvitaškis nulėmė „Gruzdžių-Tomers“ pergalę 75:74.

Kitame pusfinalyje susitiko Kuršėnų SK „Senukai“ ir Daugėlių „Flamingas“. Po „lengvo pasivaikščiojimo“ aikštelėje atkrentamosiose varžybose, „Flamingui“ teko kietas riešutėlis, tačiau Daugėlių komanda pabandė pasipriešinti. Pirmąjį ketvirtį „Senukai“ laimėjo vos keturių taškų skirtumu – 27:23, tačiau antrajame „Senukams“ pavyko atitrūkti ir laimėti jį aštuonių taškų skirtumu – 18:10. Pertrauka prasidėjo šviečiant rezultatui 45:33. Po ilgosios pertraukos „Flamingas“ pabandė kibti „Senukams“ į atlapus. Ir tai pavyko padaryti, nes trečiąjį kėlinuką „Senukai“ laimėjo tik 20:17. Ketvirtąjį ketvirtį „Flamingas“ ėmė žaisti agresyviau ir tai davė rezultatų, nes „Flamingas“ jį laimėjo 15:10, tačiau to nepakako pergalei, nes per pirmuosius tris ketvirčius iššvaistyti taškai lėmė, jog dėl pirmos-antros vietos finale žais „Senukai“, laimėję pusfinalio susitikimą rezultatu 75:65.

Atkakli kova finaluose

Abiejuose finaliniuose susitikimuose vyko atkakli kova.

Dėl trečiosios vietos susikovė Ginkūnų „Ginkūnai“ ir Daugėlių „Flamingas“. Visas rungtynes vyko apylygė kova. Pirmąjį ir antrąjį ketvirčius pergales šventė „Ginkūnai“ – 15:13 ir 20:19. Tačiau „Flamingo“ krepšininkai įsikibę laikėsi „Ginkūnų“ ir neleido priešininkams atsiplėšti. Po ilgosios pertraukos rungtynės vyko taškas į tašką ir trečiasis kėlinukas baigėsi lygiosiomis – 15:15. Paskutinįjį ketvirtį iniciatyvą į savo rankas perėmė „Flamingas“, kuris vienu metu sugebėjo išlyginti rezultatą, tačiau paskutinėmis minutėmis sugebėjo prasižengti. Baudų metime taiklesni buvo „Ginkūnų“ krepšininkai, kurie ir išplėšė pergalę rungtynėse – 66:65, nors ketvirtąjį kėlinuką „Flamingas“ laimėjo 18:16.

Dėl pirmosios vietos pasikartojo praėjusių metų finalas, nes kovojo Gruzdžių „Gruzdžiai-Tomers“ ir Kuršėnų SK „Senukai“. Pirmąjį ketvirtį pergalę rezultatu 24:19 šventė „Senukai“.  Fortūna nuo jų nenusisuko ir antrąjį ketvirtį, kurį „Senukai“ dar daugiau nutolo nuo priešininkų iš Gruzdžių, nes laimėjo 32:17. Pertrauka prasidėjo švieslentėje šviečiant rezultatui 56:36. Ir po ilgosios pertraukos „Gruzdžių-Tomers“ krepšininkai kaip užhipnotizuoti žiūrėdavo ar kamuolys įkris į krepšį, o ne bėgdavo ginti savo krepšio. Tai parodė ir trečiojo kėlinio rezultatas 34:19 „Senukų“ naudai. Esant rezultatui 90:55, „Gruzdžiai-Tomers“ bandė kovoti, priešininkus spaudė po visą aikštelę ir laimėjo paskutinįjį ketvirtį 23:13, tačiau traukinys jau buvo nuvažiavęs. „Senukai“ laimėjo finalines rungtynes rezultatu – 103:78 ir iškovojo Mero taurę.

Taurę žaidėjams įteikė Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Čeponis. Nugalėtojams ir prizininkams buvo įteikti medaliai.

Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas Vytautas Kanišauskas iš Kuršėnų SK „Senukai“.

Apdovanoti turnyro varžybų nugalėtojai

Turnyre vyko ir tritaškių metimo varžybos.

Tritaškių metimo varžybose pergalę šventė Kuršėnų SK „Senukai“ žaidėjas Paulius Ščipokas, kuris finale surinko 14 taškų. Pusfinalyje jis taip pat buvo pirmas (11 taškų), o atrankinėse, surinkęs 8 taškus buvo ketvirtas.

Antrąją vietą pelnė Vilius Kaubrė iš Kuršėnų SK „Feniksas“, pelnęs 12 taškų.