Laisvalaikis per koronaviruso epidemiją – naminės degtinės varymas

Koronaviruso epidemijos metu žmones aplanko įkvėpimas įvairiems kūrybiniams sugebėjimams. Vieni atranda siuvėjo talentą ir ima siūti kaukes, kiti rengia moralinio palaikymo koncertus, o kai kas konstruoja naminės degtinės varyklas. Pastarąjį talentą atskleidė Šiaulių apskrities policijos pareigūnai kaimyninio Radviliškio rajono Kunigiškių kaime.

Balandžio 20 dieną, apie 11 valandą, vienoje šio kaimo sodybų jie aptiko veikiančią naminės degtinės varyklą. Užėję į garažą, pareigūnai jame rado prasidėjusį gamybos procesą – veikiančiu savadarbiu naminės degtinės gaminimo aparatu jau buvo išgauta apie 10 litrų naminukės kvapą skleidžiančio gėralo. Į naminukės aparatą turėjo patekti  dar apie 80 litrų raugo, stovėjusio tame pačiame garaže.

Radviliškio rajono komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo ir laikymo. 48 metų sodybos gyventojas pripažino, kad aparatą naminei degtinei gaminti jis susikonstravo pats ir pats tą ugninį vandenį gamino. Vyras teigė alkoholį gaminęs savo reikmėms.

Savo reikmėms ar ne savo, tačiau Lietuvos įstatymai degtinės gamybos namuose dar netoleruoja ir už tai gresia baudžiamoji atsakomybė. Tokio “kūrėjo“ laukia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas.

Gaila SMAGRIŪNIENĖ

Šiaulių AVPK atstovė spaudai

Šiaulių AVPK nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Kameros… aklos   

Po rekonstrukcijos atidarius Lauryno Ivinskio aikštę rajono vadovai gyrėsi, kad dabar aikštėje kuršėniškiai galės jaustis saugiai, nes teritorija…
Skaityti daugiau

Liepos 6-oji Gruzdžiuose

Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną Gruzdžiuose atidengta paminklinė lenta savanoriams, skambėjo „Tautiška giesmė“. Prieš nuskambant „Tautiškai giesmei“, Gruzdžiuose, prie…