Laimono Inio viešnagė Kuršėnuose   

Kuršėnų Pavenčių mokykloje-daugiafunkciame centre lankėsi žinomas rašytojas, žurnalistas, pasakaičių, mįslių, sakmių, padavimų ir legendų kūrėjas Laimonas Inis. Svečią atlydėjo XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkė, poetė, Lietuvos Universitetų Moterų Asociacijos (LUMA) prezidentė Dalia Poškienė.
L. Inio bendravimas su mažaisiais knygų mėgėjais prasidėjo nuo mįslių, ištraukų iš jo parašytų knygučių, prisiminimų apie jaunystę. Rašytojas apžvelgė savo kūrybos kelią. Jis išdavė paslaptį, kad gamta jo didžiausia kūrybos įkvėpėja, o geriausi draugai – medžiai, paukščiai, gyvūnai, upės, ežerai…

Žinoma, smalsūs vaikai rašytoją apibėrė pačiais įvairiausiais klausimais: kokia buvo pirmoji knygelė vaikams, kokia pirmoji perskaityta knyga, kokią knygelę patartų įsigyti antrokams. Atsakęs į mažųjų skaitytojų klausimus Laimonas Inis patarė vaikams dar daugiau skaityti, lavinti vaizduotę ir turėti pomėgių.
Kartu atvykusi Dalia Poškienė supažindino vaikus su gausiu Laimono Inio kūrybos kraičiu. Autorius yra išleidęs apie 70 leidinių, iš kurių – 17 knygų vaikams. Naujausios: „Dievo karvytė“, „Septyni deimantėliai sidabro samtelyje“, „Mėnulio raitelė“.

D. Poškienė papasakojo, kad rašytojas ypač domisi sakmėmis, legendomis, padavimais ir pristatė visai nesenai išleistą naują knygą – mitologines sakmes „Sparnuotojo Nykštuko strėlė“.

Gerbiama poetė trumpai pristatė XXVII knygos mėgėjų draugijos Metraščio VI tomą, kuriame puikuojasi ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vardas.
Susitikimo pabaigoje rašytojas pakvietė įsigyti jo knygučių, kuo vaikai labai džiaugėsi. O knygutės ne bet kokios, o su autoriaus palinkėjimu ir autografu.

Literatūrinę popietę vaikams organizavo Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka ir Kuršėnų Pavenčių mokykla-daugiafunkcis centras.

Karolina JASIUKEVIČIŪTĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

KRIMINALINĖ SUVESTINĖ

Vagystės Kuršėnuose, V. Dambrausko gatvėje, naktį nuo daugiabučio namo kieme stovėjusio automobilio „Peugot 607“, priklausančio 30-mečiui kuršėniškiui, pagrobti…