Kužiuose įrenginėjama poilsio zona su amfiteatru

Kužiuose net ir karantino metu statybininkai įrenginėja miestelio poilsio zoną su amfiteatru. Jau šiemet išsipildys kužiškių svajonė turėti renginių vietą.

Iškils poilsio zona

Kai 2019 m. balandžio 11 d. Asociacija „Šiaulių rajono vietos veiklos“ grupė pasirašė V-ojo kvietimo vietos projekto „Laisvalaikis vasaros slėnyje“, kurio tikslas – sutvarkyti Kužių miestelio viešąją erdvę, pritaikant ją gyventojų poreikiams, sudaryti palankias sąlygas poilsiui, padidinti gyvenamosios aplinkos patrauklumą, sumažinti depopuliaciją kaimo vietovėje, kužiškiai patikėjo, jog pagaliau bus įgyvendinta svajonė turėti erdvią miestelio poilsio zoną.

Kužių bendruomenės pirmininkė Irmina Mažeikienė, kuri prieš gerą pusmetį pakeitė ilgametį bendruomenės pirmininką Kęstutį Petrauską, prisiminė, jog dar 2018 metais buvo iškelta idėja turėti poilsio zoną, kurioje būtų įrengta vieta įvairioms miestelio šventėms, susibūrimams. Buvo kreiptasi į Asociaciją „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė“ ir gautas kvietimas rašyti projektą.

Anot I. Mažeikienės, projekto rašymas sekėsi sunkiai, teko kreiptis pagalbos. Projektas buvo įvertintas ir buvo pasirašyta trišalė Asociacijos „Šiaulių rajono vietos veiklos grupė“, Nacionalinės mokėjimų agentūros ir Kužių seniūnijos sutartis. Partneriais tapo Šiaulių rajono savivaldybės administracija ir Kužių bendruomenė. Darbus vykdo UAB „Kaslita“.

Iškils lauktas objektas

Projekto įgyvendinimui iškelti uždaviniai: sutvarkyti Kužių gyvenvietės viešąją erdvę ir pritaikyti miestelio bendruomenės poreikiams, įrengti aikštelę renginiams, pastatyti lauko sceną su stogo danga  bei vientisus medinius suoliukus.

Kužių miestelio gyventojai turės lauko sceną, aikštelę ir suoliukus, tai pagerins socialinę ir fizinę kaimo infrastruktūrą, skatins socialinį kaimo vietovės gyventojų aktyvumą (nauja renginių vieta lauke), migracijos iš kaimo mažinimą (kultūrinė veikla ir tvarkinga aplinka visada skatina kurtis ir likti gimtajame krašte), bei bus sukurtos palankios sąlygos kaimo žmonių ekonominės veiklos plėtotei (šioje vietoje bus galima organizuoti muges, amatų pristatymo šventes ir t.t.).

Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė pažymėjo, jog tai labai lauktas objektas.

„Mūsų miestelio šventės vykdavo tame parkelyje, tekdavo prašyti, kad sceną atvežtų, o šokti tekdavo ant žemės, o tai sukeldavo kai kurių keblumų, todėl kilo idėja turėti savo amfiteatrą“, – kalbėjo seniūnė.

Teritoriją papuoš medžiai

Dabar, kai vyksta darbai, yra gera proga teritoriją papuošti medeliais. Tuo ėmėsi miestelio gyventoja, profesionali landšafto dizainerė – inžinierė Birutė Norvaišienė. Jos patarimu buvo pasodinti augalai – gyvatšakė eglė, sidabrinė eglė ir juodoji pušis. O šiuos augalus seniūnija gavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vyr. specialistės Ritos Šilingienės rūpesčiu. Šie augalai dar buvo pasodinti Verbūnuose, Smilgiuose, Lukšiuose ir Gilaičiuose.

Medelių sodinime dalyvavusi seniūnaitė Ineta Labanauskienė išsakė visų kužiškių džiaugsmą ir viltį, kad poilsio erdvė su amfiteatru bus suformuota iki rugsėjo pirmojo savaitgalio, kada vyks Kužių miestelio šventė ir Šilinių atlaidai. Tik svarbu, kad karantino sąlygos leistų šventę organizuoti…

Zigmas RIPINSKIS

Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts