Kužių seniūnijos bendruomenių kelionė į Pamario kraštą

2021 m. rugsėjo 25 d. Kužių seniūnijos bendruomenių grupė, kurią apjungė trijų bendruomenių projektai (VO „Kužių bendruomenė“ projektas „Keliaukime drauge “ (finansavimo sutarties Nr. SRZ-588 (3.54)), Asociacijos „Sauginių bendruomenė“ projektas „Visi kartu“ (finansavimo sutarties Nr. SRZ-606 (3.54)), Asociacijos „Gilaičių bendruomenė“ projektas „Pažinkime vieni kitus“(finansavimo sutarties Nr. SRZ-613 (3.54)), parengti pagal Šiaulių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų ir kitų juridinių bei fizinių asmenų finansavimo iš savivaldybės biudžeto lėšų programą) vyko į Klaipėdos kraštą į pažintinę – edukacinę kelionę. Kartu vyko ir dar dvi Kužių seniūnijos bendruomenės – Verbūnų ir Noreikių.

Klaipėdos krašto bendruomenės pasirinktos neatsitiktinai, nes jos garsėja savo socialinėmis, pilietinėmis iniciatyvomis, edukaciniais renginiais ir verslumo skatinimo iniciatyvomis.

Kelionės metu mus pasitiko ir visą kelionę lydėjo Klaipėdos krašto vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ pirmininkė Raimonda Damulienė, kuri įdomiai ir išsamiai pristatė savo regiono bendruomenių veiklą. Pirmiausia susitikome ir išklausėme Vėžaičių bendruomenės vadovų, kurie pristatė savo sėkmingą projektą – modernaus konferencijų centro įkūrimą, kuriame vyksta aukšto lygio seminarai, tarptautinės konferencijos. Projekto metu atliktas patalpų remontas, įrengtos dvi salės, kurios talpina 150 vietų, sukurtos dvi darbo vietos. Aplankėme Brožių kaimo bendruomenę, kuri yra socialinio verslo pavyzdys, įkūrusi 14 darbo vietų, užsiimanti išnešiojamuoju maitinimu, virtuvės patiekalų pristatymu. Susitikome su Veiviržėnuose įsikūrusio VŠĮ „Klaipėdos rajono amatų centro“ vadove V. Krauleidienė. Šis amatų centras yra toks vienintelis Klaipėdos krašte, įkurtas prieš septynerius metus. Šiame centre pristatoma daugiau nei 20 skirtingų edukacinių programų, su kai kuriomis iš jų susipažinome ir mes.

Aplankėme Drevernos daugiafunkcinius bendruomenės namus, kuriuose vyksta edukacinės programos, supažindinančios su gintaro istorija.  Šių namų pirmininkė ir edukatorė Renata Jaurienė mielai pasitiko mus, rankose laikydama gintaro dulkes. Su nuostabia šypsena lūpose ir šmaikščia kalba pristatė edukacinę programą „Gintaro kelias“, kurios metu turėjome galimybę pamatyti, kaip gimsta gintaro dirbiniai, susipažinome su jo gavybos istorija, išgirdome koks ilgas gintaro apdirbimo kelias – nuo žaliavos iki dirbinio.

Taip pat Drevernoje apžiūrėjome mažųjų laivų uostą, daugeliui mūsų didžiulį įspūdį paliko iš 15 m aukščio apžvalgos bokšto atsiveriantys Naglių gamtinio rezervato, Kuršių marių vaizdai. Vėliau pasukome į Svencelę. Tai unikali jėgos aitvarų ir burlenčių mėgėjų Meka, vandens sporto oazė. Svencelė, apsupta švelnių formų peizažo ir gamtos draustinių, yra viena iš nedaugelio naujųjų poilsinių teritorijų Klaipėdos regione.

Kelionės metu Kužių seniūnijos bendruomenių nariai turėjo galimybę pabendrauti, pasidalyti patirtimi, išgirsti ir pamatyti kitos savivaldybės verslių bendruomenių pavyzdžius. Kai kurias idėjas, pritaikius mūsų krašto vietos poreikiams, galbūt būtų galima realizuoti ir mūsų bendruomenėse.

Dėkojame Šiaulių rajono savivaldybės administracijai ir visiems, prisidėjusiems prie šios kelionės.

Kužių bendruomenės pirmininkė Irmina Mažeikienė

Nuotraukos iš bendruomenės archyvo

Total
0
Dalinasi
Related Posts