Kurtuvėnuose vaikai susitiko su rašytoju Dainiumi Šukiu

Dubysos aukštupio mokyklos Kurtuvėnų skyriuje viešėjo vaikiškų knygelių autorius, dailininkas, iliustratorius šiaulietis Dainius Šukys. Nors „titulų“ jis turi daug, mieliausiai prisistato dailininku, nes piešimą pamėgo dar vaikystėje, iš močiutės dovanų gavęs akvarę. Tačiau piešti princeses ir fėjas jam pabodo, tad nusprendė kurti savas istorijas. Jų herojai – paprasti, netobuli ir trūkumų turintys gyvūnai, patenkantys į kasdienes situacijas. Dabar autorius iliustruoja ir maketuoja tiek savo, tiek kitų autorių knygas. Geriausiai žinomos šios knygutės: „Buliaus kalnas“, „Blynų slibinas“, „Ežys, kuris mylėjo slapta“, „Višta, kurią prarijo rūkas“ ir kitos…savo šmaikščiomis ir gražiai iliustruotomis istorijomis sulaukiančios didelio vaikų dėmesio.

„Kurti istorijas nėra sunku“, – tikino D. Šukys ir pamokė vaikus, kaip patiems pasinerti į kūrybinį procesą . Rašytojas pristatė paveikslėlių metodą, kuriuo naudojantis reikia pasirinkti keletą vaizdų ir susieti juos į vieną istoriją. O piešdamas pademonstravo, kaip jo galvoje gimsta pasakojimas. Iš šono atrodė labai paprastai –  nupiešė katiną ir vis keitė įvairias jo snukučio išraiškas.

Kad lengviau įsivaizduotų pasakų kūrėjo darbą, pasitelkiant paveikslėlius bei simbolius, vaikams pasiūlyta kurti bendrą istoriją. Pradžią, pavaizduodamas liūto, miško karaliaus paveikslą, pametėjo ir padėjo kurti pats rašytojas. Toliau galveles miklinti turėjo mažieji, beje, gana intensyviai. Mat atsitiko baisus dalykas, paaiškėjo, jog kažkas pavogė liūto karūną. Buvo traukiamos miško gyvūnų kortelės bei kitose kortelėse pavaizduotos atskiros situacijos. Galop, pasakos pabaigoje, dingusios karūnos detektyvas išspręstas ir sužinota –  karūną nukniaukė kiaulė.

Norint ugdyti vaikų kūrybiškumą, reikėtų ne tik sekti mažiesiems pasakas, bet ir įtraukti į kūrimo procesą. Vaikai per žaidimą mokosi improvizuoti, netikėtai keisti istorijas, o tai leidžia jiems pasijusti kūrėjais, valdyti ir įtakoti siužetą.

Dėkojame rašytojui už malonų ir šiltą susitikimą, už gerą emocijų pliūpsnį. Tikime, kad susitikimas su rašytoju Dainiumi Šukiu ilgam išliks vaikų atmintyje, o knygutės „Višta, kurią prarijo rūkas“ ir „Ežys, kuris mylėjo slapta“ bus pačios skaitomiausios Kurtuvėnų bibliotekoje.

Aurelija Kniurienė,

Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts