Kurtuvėnų biblioteka minėjo 75-erių metų sukaktį

Spalio 20 d. vakarą knygos gerbėjai rinkosi į Šiaulių rajono Vytauto Vitkausko bibliotekos padalinį – Kurtuvėnų biblioteką paminėti šios įstaigos įsikūrimo 75-erių metų sukakties. Renginyje „Į laiko knygą viskas surašyta“ drauge su bibliotekos jubiliejumi surengtas ir kurtuvėniškio fotomenininko, pedagogo, poeto Algirdo Kontrimo knygos „Pėdos sniege“ pristatymas. Ši puiki knyga išleista anksčiau, bet gimtuosiuose Kurtuvėnuose autorius jos dar nebuvo pristatęs. Dubysos aukštupio mokykloje, kurioje yra ir Kurtuvėnų biblioteka, eksponuojama Algirdo Kontrimo fotografijų paroda „Paprastai nepaprasta“.

Kurtuvėnų bibliotekininkė Aurelija Kniurienė apžvelgė bibliotekos istoriją, pasidžiaugė gausiai susitrinkusiais knygos mylėtojais, svečiais. Bazilionų mėgėjų teatras skaitė Algirdo Kontrimo poeziją.

Kurtuvėnų biblioteka garsėja ne tik įvairių renginių, parodų gausa, bet ir lėlių teatro būrelis „Kurtinukai“, kuriam vadovauja ir spektaklius su miestelio vaikais stato, lėles siuva bibliotekininkė Aurelija Kniurienė. 2023 m. gegužės 4-5 dienomis Klaipėdoje vykusioje Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Nauja bibliotekų patirtis aplinkos permainų kontekste“, buvo apdovanojamos bibliotekos, diegusios naujoves ir inovacijas, draugavusios su vaikais ir jaunimu, išradingai kvietusios skaityti, plėtusios bendradarbiavimo ir partnerystės ryšius. Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Kurtuvėnų padalinys nugalėjo nominacijoje „Biblioteka – geriausias vaikų ir jaunimo draugas 2022“, už įspūdingą veiklą su vaikais ir jaunimu, skatinant kūrybiškumą, integraciją ir partnerystę. Kurtuvėnų padalinio vyresniajai bibliotekininkei Aurelijai Kniurienei įteiktas padėkos raštas bei simbolinė skulptūrėlė.

Biblioteką su jubiliejumi, o Algirdą Kontrimą su knygos pristatymu gimtinėje sveikino svečiai, bendruomenių atstovai. Susirinkusiems koncertavo Šaukėnų kultūros namų vokaline instrumentine grupe “Lia-Fa-Do”, kurioje dainuoja bibliotekininkė Aurelija Kniurienė ir kurtuvėniškė Stefanija Volbikienė.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Ritos Žadeikytės, Jūratės Formanskės nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts