Kuršėnuose siautėjančius vandalus policija ragina liautis

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, Šiaulių AVPK Kuršėnų policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Tyrimas pradėtas patikslinus aplinkybes. Kalbinti pareigūnai sako, kad jau ne pirmą kartą kuršėnų mieste siautėjanti jaunuolių grupė nuolat kelia problemų. Tačiau kaip su jais susitvarkyti, kol kas nėra aišku. Tikimasi, kad mieste įrengus daugiau vaizdo stebėjimo kamerų pavyks situaciją suvaldyti.

Siautėjo naktį

Naktį iš spalio 16 d. į 17 d. ligoninės kieme šeši nenustatytos tapatybės jaunuoliai vartė konteinerius, vartojo necenzūrinius žodžius ligoninės darbuotojų atžvilgiu. Prie Socialinės globos padalinio jie taip pat išvartė konteinerius bei išgąsdino priėmimo skyriaus darbuotojas. Eidami S. Dariaus ir S. Girėno taku, jie išrovė gėles iš vazonų, išbarstė substratą bei išvartė vazonus.

Taip pat po nakties buvo pastebėtas apgadintas (išdaužti du šoniniai langai bei apgadintos durelės) vienai bendrovei priklausantis sunkvežimis MAN, stovėjęs Vydūno g. Pareiškimai gauti spalio 22 d. Policija iš karto pradėjo ikiteisminį tyrimą. Pažeidėjai už tokias veikas baudžiami viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Moralinė žala
Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas sakė, kad vandalizmo aplinkybes aiškinasi policija. Miestui žala padaryta, bet, pasak seniūno, labiau moralinė nei piniginė. Tikimasi, kad artimiausiu metu mieste bus įrengta daugiau vaizdo stebėjimo kamerų, kurios padėtų tokius įvykius išaiškinti arba užkardyti dar iki įvykstant.

– Žalos didesnės nėra padaryta, išrautas gėles atsodinsim. Aišku, problemų yra, iki Naujų Metų turėtų būti atidarytas tiltas, ten bus daug želdinių. Mieste vaizdą stebi kelios kameros, tikimės, kad jų bus įrengta daugiau, – teigė seniūnas.

Kreipėsi į jaunimą ir valdžią

Su bendruomene aktyviai dirbanti policijos pareigūnė Sandra Jakė savo feisbuko paskyroje kreipėsi į jaunimą ir rajono valdžią.

„Kiek visa tai tęsis?! Mielas, jaunime (jau žinau, kad buvot 5) neturėdamas veiklos ar siekdamas šitaip save parodyti, tikrai nesi „kietesnis“, „mandresnis“, tokie poelgiai rodo, kad išsišokdamas, įžeidinėdamas kitus, kurie bando sudrausminti, parodai savo žemą lygį ir menką savivertę. Mokėjai „griauti“, mokėk atsakyti, tikiuosi, užteks drąsos ateiti ir pasakyti „aš tai padariau“. Jei neateisit, pažadu, kad tikrai susitiksim „akis į akį“ (mane žinot), nes šitoks siautėjimas jau nusibodo. Laukiu bet kokios informacijos, kas matė, girdėjo ir žino, kas tai padarė. O valdžios atstovų, <….>, prašau, padarykit taip, kad matytume daugiau… Jei yra daugiau nukentėjusių, laukiu visų pirmadienį Kuršėnų policijoje. Žinau, kad tokių tikrai yra“, – po įvykio rašė S. Jakė.

Problemas kelia nuo pavasario

Pareigūnė pasakojo, kad jaunimas siautėti pradėjo šių metų pavasarį. Pasak jos, tai 15-24 m. jaunuoliai, visi iš gerų šeimų, turintys tėvus. Kai kurie jau žinomi teisėsaugai. Konfliktas tarp jaunimo ir bendruomenės prasidėjo dar pavasarį, įrengus krepšinio aikštelę. Jaunimas ten rinkdavosi, triukšmaudavo, gyventojai rašė skundus policijai. Pareigūnai bandė susitarti su jaunuoliais, bet nesėkmingai. Kodėl ši jaunuolių grupė kelia problemas ir kaip su jais susitvarkyti, pareigūnai kol kas nežino. Ką veikti jaunimui Kuršėnuose, atrodo, yra. Kaip teigia S. Jakė, čia veikia jaunimo centras, kitos jaunimo organizacijos.

Kiek tai įtakos turėjo pandemija, pareigūnė nesiima spręsti. Pasak jos, pavasarį buvęs karantinas ir iki šiol besitęsianti pandeminė situacija neturėjo įtakos. Dėl alkoholio ar narkotinių medžiagų taip pat nėra duomenų, kad ši grupuotė būtų susijusi. Dėl pradėto ikiteisminio tyrimo pareigūnai kol kas nuo komentarų susilaiko.

Algirdas BALKYS

Sandros Jakės nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts