Kuršėnuose – Ramūno Snarskio autorinis filmų vakaras „60 metų – 60 minučių“

Kuršėnų meno mokykloje surengtas autorinis filmų vakaras „60 metų-60 minučių“, kurio metu su savo kūrybą prisistatė filmų kūrėjas, šios mokyklos direktorius Ramūnas Snarskis. Jubiliejaus proga surengti kūrybos vakarą Ramūnui Snarskiui kilo per pandemiją peržiūrint savo gausią filmoteką ir randant joje įdomios vaizdo medžiagos ir filmų.

Jubiliatą Ramūną Snarskį  ir vakaro svečius pasitiko mokykloje dirbančių mokytojų kolektyvo šiai progai suburtas orkestras, atlikęs keletą šiuolaikinės muzikos kūrinių. Tai mokyklos dovana direktoriui jubiliejaus proga.

Po muzikinės įžangos filmų autorių ir Kuršėnų meno mokyklos direktorių Ramūną Snarskį pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, už pareigingą ir kryptingą vadybinį darbą, iniciatyvas plėtojant neformaliojo švietimo programas bei kryptingą mokyklos įvaizdžio formavimą įteikęs padėką. Rajono Meno mokyklos vodovą sveikino Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė ir vyriausioji specialistė Viktorija Lipskienė bei Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, kuri perdavė sveikinimus ir įteikė Lietuvos Respublikos valstybės vėliavą.

Jubiliatą Ramūną Snarskį pasveikino didelis būrys šventiniame vakare dalyvavusių švietimo, kultūros įstaigų, mokyklos partnerių atstovų, kolegų.

Ramūno Snarskio filmų kūrybą pristatė Šiaulių kino meno klubo pirmininkas Viktoras Gundajevas. Jis pažymėjo, jog buvo sunku išrinkti filmus, kurie reprezentuotų Ramūno Snarskio kūrybinį braižą, nes filmų sukurta per du šimtus.

Vakaro metu buvo parodytos ištraukos iš filmų „Kryžius dviems“, „Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos šventė ant Luponių piliakalnio“, „Šiauliai žiemą“, „Holyvudas Šaukėnuose“, „Pilnatis“, „Kad karas pasibaigtų“ ir kt.

Ramūnas Snarskis susirinkusiems papasakojo apie savo aistrą kurti filmus. Kino kamerą į rankas jis paėmė 1992-aisiais metais, tačiau kurti filmus pradėjo 1998 metais, pirmasis filmas – „Mindaugo karūnavimo šventė 1998 m. Šiauliuose“. Visur, kur jis dirbo ir gyveno, vaizdo kamera buvo jo gyvenimo palydovė. Baigęs Vilniaus 81-ąją technikos mokyklą ir įgijęs fotografo specialybę, pradėjo savo kūrybinį kelią. Vėliau buvo studijos Šiaurės Lietuvos kolegijoje, įsitraukta į neformaliojo švietimo įstaigų darbą.

„Prieš daugiau, kaip dvidešimt metų, buvo toks etapas, kai dirbau vienoje geležinkelio įstaigų, kur važinėjau traukiniu ir rodydavau filmus apie eismo saugumą,“ – su šypsena prisiminė Ramūnas Snarskis. Su šypsena ir emociniu išraiškingumu Ramūnas susirinkusiems komentavo ką tik parodytas ištraukas iš Šaukėnuose spindėjusio „Holyvudo“, kur į vaidybinių filmų kūrybą buvo įtraukta kelios dešimtys gyventojų.

Šiuo metu Ramūnas Snarskis, dirbdamas Kuršėnų meno mokyklos direktoriumi, įsitikino, kad pomėgis kurti filmus labai padeda tiesioginiame darbe. Ypač tai išryškėjo atslinkus pandemijai. Jis mielai talkino mokytojams paruošti vaizdo medžiagas nuotoliniam ugdymui, fiksuodavo užsėmimus, rengė pristatymus mokyklos auklėtinių dalyvavime įvairiuose konkursuose bei festivaliuose.

Vakaro pabaigoje buvo parodytas filmas „Švento Florijono legijonas“, pasakojantis apie Kuršėnų gaisrinės įstoriją. Jis buvo sukurtas kartu su kuršėniškiu, istorijos žinovu, publicistu Jonu Kiriliausku.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts