Kuršėnuose pavogti loterijos bilietai laimės neatnešė – skirti 5 metai laisvės atėmimo

Atvažiavęs iš Plungės rajono Ernestas Alminas, kuris deklaravo išvykimą į užsienį, Šiaulių rajone ir Šiauliuose neprastai prasisuko – neva slegiamas gyvenimo sunkumų, jis praeitų metų rudenį iš parduotuvės Kuršėnų miesto centre pavogė visą krūvą loterijos bilietų už 328 eurus, o po keleto mėnesių, pavasarį, apsireiškė ir Šiaulių mieste, kur soliariumo studijoje iš užrakinto stalčiaus pavogė 1180 eurų.

Nutaikė momentą

Ikiteisminio tyrimo metu apklaustas liudytoju, parduotuvės apsaugos darbuotojas paaiškino, kad šioje parduotuvėje dirbau jau labai daug metų ir su panašiu atveju nėra susidūręs. 2021 m. lapkričio 30 d. jis į darbą atėjo apie 9 valandą. Po keliolikos minučių į apsaugos postą atėjo parduotuvės darbuotoja, kuri nurodė, jog vienoje iš dviejų kasų, esančių prie terminalo, nebėra momentinių loterijos bilietų. Buvo peržiūrėti vaizdo kamerų įrašai ir pastebėta, kad apie 8.45 val. į parduotuvės salę įėjo jaunuolis, kuris iš pradžių nuėjo į kavos skyrių, bet nuolat žvalgėsi į kasos pusę. Praėjus šiek tiek laiko, prie kasos susidarė kelių žmonių eilė. Tuo pasinaudodamas, niekada anksčiau nematytas jaunas žmogus staiga priėjo prie kasos, nuėmė apsauginę momentinių loterijos bilietų uždangą ir pasiėmė kai kuriuos loterijos bilietus. Po to jis pro kasą ėjo dar kartą, vėl trumpam sustojo, ištiesė ranką ir paėmė dar vienos rūšies loterijos bilietus. Buvo peržiūrėtos ir stebėjimo kameros lauke. Vaizdo įraše matyti, kaip  bilietus paėmęs jaunuolis nubėga tolyn. Kreiptasi į policiją.

Laimėtus pinigus išleido pragyvenimui

Duodamas parodymus policijos pareigūnams, Ernestas Alminas kaltę pripažino ir papasakojo, kad tą dieną į Kuršėnus atvažiavo autobusu. Pinigų autobuso bilietui turėjo, o po sumokėjimo už kelionę kišenės liko tuščios. Jis pripažino, kad atėjo į centre esančią parduotuvę, kurioje spontaniškai sugalvojo iš tuščios kasos pavogti loterijos bilietus. Pavogęs bilietus, jis iš karto išbėgo iš parduotuvės. Vėliau bilietėlius vaikinas tikrinosi, rado jų ir „laimingų“. Pinigus išsigrynino skirtinguose miestuose ir skirtinguose terminaluose. Kokie loterijos bilietai atsidūrė jo rankose, Ernestas Alminas sakė nebeprisimenantis, taip pat kaip ir to, kiek pinigų laimėjo, Pasak Ernesto Almino, laimėtus pinigus jis išleido pragyvenimui. Jis policijai guodėsi, kad sunkioje situacijoje jis atsidūrė dėl to, kad negali niekur įsidarbinti – viename iš ikiteisminių tyrimų, atliekamų Kaune, iš jo buvo paimta asmens tapatybės kortelė.

Pasinaudojęs proga, iš stalčiaus pavogė nemažą sumą

Apsivogęs Kuršėnuose, vaikinas Šiaulių krašto nepamiršo. Šiauliuose į policiją kreipėsi moteris, pagal verslo liudijimą dirbanti soliariumo studijoje, esančioje viename didžiųjų prekybos centrų. 2022 m. kovo 5 d., apie 16.15 val., studijoje ji išleido klientą ir nuėjo į kabiną dezinfekuoti įrangos. Kai ji nuvalė įrenginius ir grįžo į administratorės postą, į studiją įėjusi moteris pasakė, jog ką tik iš studijos išėjo vyriškis, kuris rankoje nešėsi pluoštą pinigų. Tada soliariumo darbuotoja atidarė stalčių, kuriame laiko pinigus, ir pasigedo 1180 eurų. Studijoje yra įrengta vaizdo stebėjimo kamera, kuri užfiksavo įvykį. Iš vaizdo įrašo jaunuolis ir buvo atpažintas.

Lengvai atrado raktą

Kaip sakė soliariumo administratorė, paprastai kasoje būna daug mažesnės sumos pinigų, tačiau prieš tai vyko akcija ir suma susidarė nemaža. Jai pasirodė, kad jaunuolis iš anksto žinojo, kad kasoje gali būti didelė suma pinigų bei numatė, kad vagystę galima įvvkdyti greitai. Ernestas Alminas dar ikiteisminio tyrimo metu sakė, kad atvyko į Šiaulius pasivaikščioti, nes čia turi daug draugų. Nuėjęs į vieną didžiųjų prekybos centrų. Jis ten esą šiaip sau vaikštinėjo ir pamatė, kad soliariume nėra darbuotojos, todėl impulsyviai sugalvojo pavogti pinigus iš kasos. Priėjęs prie staliuko, jis pamatė, kad už stalčiaus šono yra padėtas raktas. Tada jaunuolis jį pasiėmė ir atrakino stalčių, pasiėmė pinigus, kuriuos suskaičiavo vėliau. Buvo 1180 eurų. Pasiėmęs pinigus, vaikinas nuėjo į autobusų stotį, kur įsėdo į autobusą ir išvažiavo į kitą miestą. Jis pripažino, kad išeidamas iš prekybos centro, girdėjo, jog kažkokia moteris jį pašaukė, bet jis to nepaisė ir pradėjo bėgti. Pasak Ernesto Almino, pavogtus pinigus jis išleido savo asmeninėms reikmėms: maistui, mokesčiui už nakvynę ir kitoms. Teisme jaunuolis paaiškino, kad taip elgėsi dėl tam tikrų gyvenimo negerumų, kurie vyko aplink jį tuo momentu.

Gyvenimo būdas

Ernestas Alminas savo kaltę dėl abiejų nusikaltimų pripažino visiškai, aiškino, kad labai gailisi. Deja, nors ir jauno amžiaus, jis jau teistas 17 kartų, didžioji dalis teistumų – už vagystes įvairiuose Lietuvos miestuose: buvo priimti nuosprendžiai Plungės rajono apylinkės teisme, Kaišiadorių rajono apylinkės teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Telšių apylinkės teisme bei nuosprendžiai ir baudžiamieji įsakymai Vilniaus apylinkės teisme. Jis daug kartų baustas administracine tvarka ir paskirtų baudų nemoka, taip pat vyksta ir kiti ikiteisminiai tyrimai. Panašu, kad vaikino toks gyvenimo būdas.

Bausmė – 5 metai laisvės atėmimo ir bauda

Teismas gavo kapstytis po Ernesto Almino ankstesnius teistumus, aiškintis, kiek bausmių jis yra atlikęs, pridėti neatliktas bausmes, subendrinti. Galutinė bausmė paskirta už dvi nusikalstamas veikas: pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 1 dalį ir 178 straipsnio 2 dalį, tačiau atsižvelgta ir į ankstesnius teistumus, todėl galutinė bausmė jam paskirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė ir 14 MGL (700 Eur) bauda. Nuosprendžio įsiteisėjimo Ernestas Alminas lauks suimtas. Iš jo priteisti civiliniai ieškiniai – 328 Eur parduotuvei, iš kurios buvo pavogti loterijos bilietai, ir 1180 Eur soliariumo studijos administratorei.

Laukiama įsiteisėjimo

Baudžiamąją bylą 2022 m. spalio 11 d. išnagrinėjo Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Martynas Galvičius. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per nuosprendį priėmusį Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

Rita Grigalienė

Asociatyvus koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts