Kuršėnuose paminėta Pasaulinė sveikatos diena

Rajono visuomenės sveikatos biuras kartu su Kuršėnų miesto gyventojais minėjo Pasaulinę sveikatos dieną, organizuodamas prevencinį renginį „Sveikatos popietė“. Ši nemokama akcija vyko biuro patalpose, o joje dalyvauti galėjo visi norintieji.

Daugelis mūsų ne tik yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Kai prispausti ligos ar užklupti kokio nelemto negalavimo atsiduriame poliklinikoje ar ligoninės palatoje, prisimename šią senolių išmintį ir dar kartą įsitikiname, kad sveikata iš tiesų yra brangesnė už bet kokius turtus. Dažnas savo sveikatai skiria nemažai dėmesio, tačiau labai svarbu profilaktiškai tikrintis sveikatą ir užbėgti už akių ligoms bei negalavimams.

Kuršėnuose surengtoje prevencinėje „Sveikatos popietėje“, skirtoje Pasaulinei sveikatos dienai, miestiečiai turėjo galimybę pasitikrinti, ar moka suteikti pirmąją pagalbą, pasisvėrę galėjo sužinoti savo kūno masės indeksą, poodinių riebalų ir skeletinių raumenų masės dalis, pasimatuoti kraujo spaudimą, hidrauliniu rankos dinamometru pamatuoti izometrinę plaštakos griebimo jėgą, dalyvauti socialinėje akcijoje ,,Obuolys vietoj cigaretės”, specialiuoju „Pico Smokelyzer Simple Co“ aparatu pasitikrinti iškvepiamo anglies monoksido kiekį plaučiuose.

Taip pat biuro atstovai teikė informaciją bei vaizdinę medžiagą, susijusią su mityba, fiziniu aktyvumu, nikotino, tabako gaminių žala bei prevencija, priminė rankų higienos svarbą. Didelio dėmesio sulaukė biuro draugas, fizinio rengimo treneris Gediminas Jonuškis. Jis padėjo nustatyti dalyvių raumenų tonusą, pagrindinių kūno zonų mobilumą bei dalijo patarimus, kaip išlaikyti normalų kūno svorį bei pagerinti sąnarių mobilumą.

Visi svečiai dalyvavo žaidime „Laimėk išmaniąją apyrankę“, jo laimėtoja tapo Simona Gaidamavičienė. Nors išmanioji apyrankė buvo tik viena, tačiau nė vienas neliko tuščiomis rankomis, kadangi visi dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie sveikatą?“ ir atsakę į klausimus laimėjo įvairių biuro dovanėlių.

Skaistė GRIGYTĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts