Kuršėnuose netikėtai iš taksi iššokęs „nindzė“ gavo, ko nusipelnęs

Šių metų sausio 3 d., apie 17.30 val., Šiaulių rajone, Kuršėnuose, L. Ivinskio aikštėje tris vaikinukus išgąsdino stambaus kūno sudėjimo, lyg pliktelėjęs ar labai trumpai kirptais plaukais, vilkėjęs tamsios spalvos sportinį kostiumą, neblaivus vyriškis, kuris jiems buvo nepažįstamas. Jis iššoko iš juodos spalvos taksi automobilio ir spyrė tuo metu keturiolikmečiui V. B. į krūtinę. Vėliau šio vyro tapatybė buvo išsiaiškinta. Tai – Mindaugas Bartaševičius, kuris „užsidirbo“ 11-tą teistumą.

Iššoko iš automobilio ir spyrė

Nepilnametį nukentėjusįjį V. B. apklausė ikiteisminio tyrimo teisėjas. Vaikinukas papasakojo, kad sausio mėnesį (tikslios datos nepamena) jis ėjo kartu su draugais link naujo pėsčiųjų tilto. Jis buvo miesto centre ir maždaug 16.30 val. ėjo iš parduotuvės „Norfa“, artėjo prie žalio namo. Ten prie to namo buvo purvynas, todėl draugai ėjo bordiūru, o jis ėjo važiuojamąja dalimi ties bordiūru. Netikėtai privažiavo taksi mašina. Dar mašinai tebevažiuojant, keleivis iš priekinės sėdynės pradarė automobilio dureles ir jomis trenkė jam. Netrukus vyras išlipo, kažką pasakė ir spyrė nepilnamečiui nukentėjusiajam į krūtinę, tada vėl kažką pasakė, įsėdo į automobilį bei nuvažiavo. Kadangi vaikinukui skaudėjo, jis paskambino mamai ir paprašė jį parvežti namo. Vėliau berniuko tėvai pasirūpino sūnų nuvežti į VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką apžiūrai, kur jis buvo peršviestas, apžiūrėtas, liepta ilsėtis namuose.

Draugai buvo išgąsdinti

Incidentą matė du nukentėjusiojo draugai, kuriuos šis įvykis taipogi išgąsdino. Tą dieną vaikinukai buvo Atvirame jaunimo centre, ėjo per miesto centrą. Pasak vieno iš jų, privažiavo taksi automobilis, iš kurio išlipęs vyriškis užpuolė V., pasakęs: „Ar nepraeini?“ spyrė jam į krūtinę, o po to nuvažiavo. Kitas kartu buvęs vaikinas nurodė analogiškas įvykio aplinkybes. Jis patvirtino, kad nukentėjusįjį išsivežė mama. Pasak jos, sūnus papasakojo ir tai, kad jo draugai, pamatę, kad jis iš skausmo susirietė, išsigandę pabėgo.

Supykdė ėjimas gatve

Tuo tarpu kaltinamasis teisme aiškino, kad berniuką norėjo tiesiog paauklėti – važiuodamas taksi automobiliu, jis pamatė tris einančius vaikinus, kurių du ėjo šaligatviu, o vienas ėjo gatve ir užsivertęs gertuvę kažką gėrė. Kai taksi vairuotojas stabtelėjo, kaltinamasis esą pradarė dureles ir gatve ėjusiam vaikinui papriekaištavo, kad ne vietoje einąs. Neva į pastabą vaikinukas kažką suburbėjo. Tuomet kaltinamasis supyko, išlipo iš automobilio ir spyrė tam vaikinui, nežiūrėdamas, kur pataikė. Mindaugas B. pripažino, kad nukentėjusiajam galėjo kliūti į krūtinę. Kaltinamasis pripažino, kad jo girtumas turėjo įtakos tokiems veiksmams, nes būdamas blaivus, taip nebūtų pasielgęs. Jis sakė nesupratęs, kad smurtauja prieš nepilnametį. Mindaugas B. aiškino, jog labai gailisi dėl savo veiksmų ir kad atlygino nukentėjusiajam padarytą žalą.

Triukšmavo visur

Byloje buvo apklausta kavinės darbuotoja, kuri kaltinamajam iškvietė taksi. Ji sakė, kad keturi girti vyrai kavinėje pavalgė, šūkavo, triukšmavo. Ji žinojo tik vieno iš jų pravardę, o kiti buvo nepažįstami. Jie paprašė iškviesti taksi, ji tą ir padarė, tačiau girdėjo, kad atvykęs taksi vairuotojas sakė, kad girtų vyrų neveš. Kur toliau patraukė vyrai, ši moteris sakė nežinanti. Taip sutapo, kad tą vakarą kaltinamasis Mindaugas B. susidūrė ir su nukentėjusio vaikinuko tėčiu ir taip pat jį užsipuolė degalinėje, kai jis su savo sūnumi kalbėjo telefonu. Nukentėjusiojo tėvas ikiteisminio tyrimo metu papasakojo, kad sutiko iš degalinės pastato išėjusį vyrą, kaip vėliau paaiškėjo, Mindaugą B., kuris, tik pravėręs duris, pasakė: „Ką čia šneki telefonu, nori į snukį?“ Kitas vyras, kuris buvo išlipęs iš juodo taksi automobilio, pradėjo raminti agresyviai nusiteikusį treninguotąjį, kuris išėjo iš degalinės. Abu jie greitai įsėdo į taksi automobilį ir išvažiavo.

Tėvas ėmėsi aiškintis vyro tapatybę

Kai tėvas nuvyko pasiimti nukentėjusio sūnaus, jis buvo purvinas ir kalbėjo nerišliai. Vaikinukas įsėdo į automobilį ir važiavo namo. Važiuojant namo, tėvas kalbino sūnų, tačiau jis akivaizdžiai buvo išsigandęs ir kalbėjo padrikai. Berniukas tik paminėjo, kad prie jo sustojo taksi, iš kurio išlipo vyras, pasakė žodžius panašius į „ką čia vaikštai?“, ir spyrė. Vaikinas pasakė, kad taksi buvo juodos spalvos. Jo tėtis suprato, kad jo sūnų nuskriaudė tas pats asmuo, kurį jis sutiko degalinėje. Vyras susisiekė su vietiniais draugais, pasiklausinėjo, kas galėjo būti tas vyras, kuris spyrė jo sūnui ir kabinėjosi prie jo. Netrukus šį žmogų jis susirado „Facebook‘e“, kur jis buvo pasivadinęs Bartaševičiumi Mindaugu. Pasirodo, šis žmogus berniuko tėvui buvo pažįstamas dar iš vaikystės laikų, tik pavardę jis buvo primiršęs.

Nusikaltėlį įamžino ir vaizdo kameros

Kad galutinai būtų įsitikinta, kad nusikaltimą padarė būtent Mindaugas B., kreiptasi į degalinę „Viada“, kad pateiktų vaizdo kamerų įrašus. 2022 m. sausio 14 d. buvo apžiūrėti degalinės vaizdo įrašai ir protokole užfiksuota, kad į degalinės teritoriją atvažiavo taksi, iš kurio išlipo du vyriškiai. Buvo nustatyta, kad vienas iš jų – Mindaugas B.

Sutrikdė visuomenės rimtį

Teismo nuomone, buvo surinkta pakankamai kaltinamojo Mindaugo B. kaltės įrodymų. Kadangi jis viešoje vietoje, nesilaikydamas visuomenėje priimtų elgesio normų, rodydamas nepagarbą aplinkiniams, elgdamas įžūliai, panaudojo fizinį smurtą prieš nepilnametį nukentėjusįjį V. B., sukėlė jam fizinį skausmą, taip pat – išgąstį ne tik nukentėjusiajam, bet ir pašaliniams asmenims, tuo sutrikdydamas visuomenės rimtį ir tvarką, todėl jo veiksmai įvertinti kaip nusikaltimas, numatytas Baudžiamojo kodekso 284 straipsnyje.

Tinkamiausia bausmė – laisvės atėmimas

Minėta nusikalstama veika priskiriama nesunkių nusikaltimų kategorijai. Mindaugo Bartaševičiaus atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai dėl to gailisi, taip pat jis atlygino padarytą žalą. Jo atsakomybę sunkinančios aplinkybė netgi dvi – nusikaltimą jis padarė, būdamas recidyvistu, t. y. būdamas teistas, neišnykus teistumui, bei tai, jog nusikalstamą veiką padarė, būdamas girtas, ir tai turėjo įtakos jo veiksmams. Kaip charakterizuojančios aplinkybės įvertinta tai, kad Mindaugas B. yra baustas administracine tvarka, turi galiojančią nuobaudą, o teistas yra net 10 kartų, tame tarpe – ir už smurtinius ar susijusius su viešosios tvarkos sutrikdymu nusikaltimus. Atsižvelgdamas į šias aplinkybes, teismas priėjo išvados, kad kaltinamajam Mindaugui B. skirtina laisvės atėmimo bausmė. Kadangi jis kaltę pripažino ir byloje buvo atliktas sutrumpintas įrodymų tyrimas, turi būti pritaikytos tam tikros Baudžiamojo kodekso nuostatos ir bausmė kaltinamajam sumažintina vienu trečdaliu.

Laisvės atėmimo vykdymas atidėtas

Mindaugui Bartaševičiui už šį nusikaltimą paskirta bausmė subendrinta su anksčiau skirta bausme už kitą nusikaltimą, todėl jam paskirtas laisvės atėmimas 9 mėnesiams. Bausmės vykdymas atidėtas 2 metams, įpareigojant per bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, dalyvauti elgesio pataisos programoje, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų (įskaitant ir alkoholį).

Nukentėjusiajam atlyginta, bet liko skola valstybei

Byloje buvo pateiktas nukentėjusiojo V. B. civilinis ieškinys dėl jam padarytos neturtinės žalos atlyginimo. Žalą nukentėjusysis buvo įvertinęs 500 eurų. Mindaugas Bartaševičius pateikė teismui mokėjimo nurodymą, kuris patvirtina, kad šią sumą nukentėjusiajam yra sumokėjęs. Nukentėjusiojo V. B. atstovė pagal įstatymą, jo mama, teisme patvirtino, kad žala sūnui atlyginta, turtinių pretenzijų ji neturi. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, civilinio ieškinio procesas buvo nutrauktas. Vis tik Mindaugas Bartaševičius dar turės sumokėti valstybei 358,33 Eur dėl antrinės teisinės pagalbos teikimo nukentėjusiajam V. B.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjos Astros Karpytės 2022 m. spalio 17 d. paskelbtas nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismą.

Rita Grigalienė

Asociatyvios nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts