Kuršėnuose – knygų lietus       

Jau keturioliktą kartą surengtą Tarptautinę vaikų knygos šventę vainikavo „knygų lietus“, kurio iniciatorė Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos ir šio renginio globėja, Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

 

Renginį išradingai ir džiaugsmingai bei kaip visada su puikia idėja pradėjo Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ aktoriukai.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja Karolina Jasiukevičiūtė ir bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė papasakojo apie jau keturioliktą kartą rengiamą šventę, šių metų šventės pavadinimą – „Knygos padeda neskubėti“ bei jos plakatą sukūrusį dailininką, knygų iliustratorių bei rašytoją Kęstutį Kasparavičių, kuris labai gerai žinomas vaikams, o jo kurtos knygelės bibliotekoje – pačios skaitomiausios ir mėgstamiausios.

Susirinkusius pasveikino V. Vitkausko bibliotekos ir Kuršėnuose surengtos šventės globėja, Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja R. Baškienė.

„Balandžio 2-ąją – tuomet, kai gimė garsusis pasakininkas Hansas Christianas Andersenas, – visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena. „Skubu!.. Neturiu laiko!.. Sudie!..“ – tokių šūksnių turbūt kasdien išgirstame. Apie tai gražų pasirodymą pristatė Kuršėnų vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ aktoriai. Atsivertęs knygą ir pasinėręs į ramią jos gelmę, jau nebesibaimini, kad pašėlusiu greičiu viskas pralėks pro šalį taip nieko ir nepamačius. Knygos pasaulis labai atviras, tikrovė jame draugiškai pasitinka išmonę, fantaziją. Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti. Juk skaitantis žmogus – tiek vaikas, tiek suaugėlis – jau savaime kur kas įdomesnis už tą, kuris bodisi paimti į rankas knygą“, – sakė renginio globėja.

R. Baškienė ir jos padėjėja Ada Grakauskienė už puoselėjamą meilę knygai, skaitymo skatinimą, bendradarbiavimą, aktyvų dalyvavimą bibliotekos renginiuose apdovanojo tris klases. Padėkos raštai, renginio globėjos dovanos – knygos – įteikti Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos 3b klasės mokiniams (mokytoja Birutė Juknienė), Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos 3 klasės moksleiviams (mokytoja Asta Startienė) bei Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro visos dienos mokyklos mokiniams (auklėtoja Rasa Poškienė). Knygelėmis apdovanoti ir visi šventėje dalyvavę vaikai bei suaugusieji. Tai buvo tikras „knygų lietus“.

Pasidžiaugę bibliotekos globėjos įteiktomis dovanomis – knygelėmis – vaikai pažadėjo dar dažniau užsukti į Vaikų literatūros skyrių ne tik pasiimti knygų, bet ir pažiūrėti kino filmus atsinaujinusioje bibliotekos Kino erdvėje, pažaisti stalo žaidimus.

O kokia šventė be dainų. Jas visiems susirinkusiems padovanojo Meninio ugdymo studijos „Mikitukas“ (vadovė Eglė Žalalienė) solistės: Gabija Kumpytė, Viltė Steponaitytė, Viltė Jokimčiūtė, Urtė Adomaitytė ir Austėja Gimbutaitė.

Po to visi susirinkusieji buvo pakviesti į edukacinius užsiėmimus.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Likę tik rėmai

FOTOREPLIKA   Daugėliuose, prie 61 numeriu pažymėto namo, įrengta miesto autobusų stotelė labiau primena griūvantį namą nei sustojimą.…