Kuršėnuose galingas sprogimas suniokojo namą   

Pirmadienio vakarą galingas sprogimas nugriaudėjo Kuršėnų miesto Parko gatvėje. Laimingo atsitiktinumo dėka aukų pavyko išvengti. Be pastogės liko dvi šeimos.

Nugriaudėjo sprogimas

Bendruoju pagalbos telefonu apie sprogimą privačiame name ir rūkstančius dūmus pranešta prieš septynias vakaro.

Į Parko gatvę nuvykusius Kuršėnų komandos ugniagesius namo gyventojai pasitiko jau gatvėje, liepsnų ar gaisro židinių nesimatė. Beveik tuo pačiu metu atvykę medikai apžiūrėjo moterį ir vyrą, tačiau pagalbos neprireikė. Žmonės buvo patyrę stiprų stresą.

Ugniagesiai stebėjosi, kad pirmajame pastato aukšte, skirtinguose kambariuose, buvę gyventojai nenukentėjo, nes kambarių sienos buvo sugriuvę.

Sprogimas buvo toks galingas, kad jo banga net kilstelėjo stogą ir jis atsiskyrė nuo skliauto, sugriuvo trečdalis stogo, dalis mansardos, išvirto nuo gatvės pusės esanti siena, įgriuvo antrojo aukšto perdanga.

Namo šeimininkas ugniagesiams sakė, jog tai galėjo būti dujų sprogimas. Jis ugniagesiams pasakojo, jog dviejų aukštų su mansarda gyvenamojo namo rūsyje buvo laikomi du dujų balionai – vienas tuščias, o kitas pilnas. Jie stovėjo toje patalpoje, kur kūrenosi kietojo kuro katilas.

Šiaulių APVG Kuršėnų komandos viršininko pavaduotojas Ričardas Kazlauskas „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, jog tik atvykus buvo sudaryta grandis, kuri palei nepažeistas sienas pateko į rūsį, kur buvo įrengta katilinė. Iš rūsio ugniagesiai-gelbėtojai išnešė vieną dujų balioną, ant kurio nebuvo aklės, o vietoj jo buvo prisuktas reduktorius, kurio negalima užaklinti, nes netinka aklė.

Viršininko pavaduotojas tvirtino, jog antro baliono ugniagesiai nerado.

Jo žodžiais, ugniagesiai kurį laiką budėjo prie kietojo kuro krosnies, kol ją užgesino. Pirminė sprogimo versija – sprogo iš dujų baliono nutekėjusios dujos.

Gelbėjo turtą

Naktį prisiglaudę pas pažįstamus, nuo pat ankstyvo antradienio ryto nelaimėliai bandė gelbėti dar nesuniokotą turtą.

Rizikuodami savo gyvybėmis, žmonės iš nesugriuvusios antrojo aukšto pusės per langą virvėmis leido baldus, buitinę techniką. Ant gatvės ir sodybos kieme stovėjo išnešti baldai, gėlės, buitinė technika, indai, patalynė, knygos, drabužiai.

Darbavosi ne tik patys šeimininkai, bet jiems talkino ir keletas kaimynų. Žmonės kai kuriuos daiktus nešė pas kaimynus, pažįstamus.

Pakalbinta namo šeimininkė sakė, kad namas buvo perstatytas.

„Tik šią vasarą baigėme įsirenginėti namą, pridavėme ir šitokia nelaimė. Bet niekas nekaltas, o tik patys. Vakar po pietų tvarkėme metalinę tvorą. Vyras dažnai vaikščiojo į rūsį, todėl galėjo ką nors užkliudyti. Apie pusę šešių jis užkūrė kietojo kuro krosnį, o prieš septynias nugriaudėjo sprogimas. Kai vyras kūrė krosnį, nesijautė jokio kvapo. Aš tuo metu buvau virtuvėje, o vyras kitame kambaryje sėdėjo prie kompiuterio. Beveik viskas suniokota, namas sugriautas. Tarp griuvėsių dar neradome dokumentų“, – guodėsi moteris.

Padės nelaimėliams

Rajono meras Antanas Bezaras sakė, kad nelaimėliais bus pasirūpinta.

„Jau antradienio ryte Savivaldybė pasamdė ekspertus. Šie, įvertinę apžiūrėję statinį, informavo, jog namas avarinės būklės ir jo eksploatuoti negalima, o reikia nugriauti. Name gyvenančioms šeimoms skirtas trijų kambarių socialinis būstas daugiabučiame name Daugėliuose“, – sakė meras.

Pasak jo, žmonės patyrė didelių nuostolių, tačiau visi liko gyvi.

„Iš antro aukšto beveik nieko neliko. O jeigu tuo metu ten būtų buvusi šeimininkų dukra su vyru ir vaiku? Tikrai laiminga pabaiga“, – teigė A. Bezaras.

Saulius JUŠKEVIČIUS
Autoriaus nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts