Kuršėnuose bandė girtas neva perstatyti automobilį ir įkliuvo

Kuršėniškiui gali tekti laisvės atėmimo bausmę atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje arba kitoje laisvės atėmimo vietoje

Šiaulių apylinkės teismas nuosprendžiu Laimoną Gilį pripažino kaltu dėl lengvojo automobilio „Opel Zafira“ vairavimo stipriai išgėrus, kai nustatytas 1,91 promilių neblaivumas. Jam skirta bausmė ir dėl teismo paskirtos baudžiamojo poveikio priemonės nevykdymo – jam 2019 m. gegužės mėnesį teismas buvo uždraudęs vairuoti net 5 metams. Pasirodo, Laimonas G. niekada net nėra turėjęs teisės vairuoti, tačiau be teisių ir apsvaigęs nuo alkoholio anksčiau jau buvo įkliuvęs.

Pasakojo, kad gėrė, bet nevairavo

Tą pačią dieną, kai buvo sulaikytas girtas už vairo – 2021 m. spalio 19 d. – kuršėniškis automobilį „Opel Zafira“ už 400 eurų įsigijo pagal skelbimą internete. Matyt, iš džiaugsmo, sudarius sėkmingą sandorį, vyras nuėjo į prekybos centrą, prisipirko alkoholio – visą pakuotę alaus, butelį degtinės. Kurį laiką jis važinėjo gatvėmis, susitiko pažįstamus ir norėjo vykti toliau „baliavoti“, tik sugedo automobilis. Laimonas G. esą tik tada pradėjo vartoti alkoholį ir išsikvietė tralą, kad nutemptų automobilį. Kadangi atvykę policijos pareigūnai matė, kad tralas nutempti automobilio atvyko, vairuotojas galvojo, kad niekas nematė, jog jis jau išgėręs bandė automobilį nuvairuoti į kitą vietą ir savo kaltę dėl vairavimo išgėrus neigė. Vėliau, prispaustas įrodymų, Laimonas G. kaltę pripažino. Jis jau sekė istorijas, kad automobilį tik bandė perstatyti į kitą vietą stovėjimo aikštelėje.

Prašė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės

Teisme Laimonas G. sakė, kad yra dirbantis, moka išlaikymą nepilnametei dukrai, pažadėjo daugiau klaidų gyvenime nebedaryti ir prašė jį atleisti nuo atsakomybės pagal laidavimą, perduodant jį dėdės, apklausto posėdyje, atsakomybei. Galimas laiduotojas teismą tikino, kad gali sūnėnui daryti teigiamą įtaką, yra kartu su juo dirbęs užsienyje, tačiau, grįžęs iš užsienio, gyveno atskirai ir nebegalėjo jo kontroliuoti. Šis žmogus netgi buvo pasirengęs sumokėti 5000 eurų užstatą. Deja, teismas įstatymo nuostatų dėl laidavimo negalėjo taikyti. Pažymėta, kad pagal laidavimą atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės galima tada, kai asmuo yra nusikalstamą veiką padarė pirmą kartą ir yra pagrindo manyti, kad jis ir toliau laikysis įstatymų bei nedarys naujų nusikalstamų veikų. Kaltinamojo Laimono G. asmenybė teismui nesukėlė pasitikėjimo.

Skirtas laisvės atėmimas

Laimonas Gilys buvo pripažintas kaltu dėl dviejų nusikalstamų veikų – nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 281 1 straipsnio 1 dalyje, ir baudžiamojo nusižengimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 243 straipsnyje, padarymo. Subendrinus bausmes už abi veikas, jam skirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Taip pat Laimonui G. uždrausta 5 metus vairuoti transporto priemones, konfiskuotas ką tik įsigytas automobilis „Opel Zafira“. Nuosprendis, priimtas 2021 m. gruodžio 13 d., yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui. Ar griežta bausmė pakeis nuteistojo nuomonę dėl vairavimo girtam, parodys laikas.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts