Kuršėnuose apsilankė Lietuvos kino ir teatro aktoriai

Birželio 17 dieną Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro amfiteatre žinomas Lietuvos teatro ir kino aktorius Juozas Gaižauskas kartu su kolege Emilija Latėnaitė pristatė šiais metais dienos šviesą išvydusią knygą „Dievas su šlepetėmis“. Daug įsimintinų akimirkų ir gerų emocijų pažėręs renginys buvo tarsi įžanga, savotiška repeticija prieš liepos 6-ąją. Šią dieną Kuršėnų parke duris atvers Vytauto Vitkausko bibliotekos lauko skaitykla, kurioje netrūks renginių, edukacinių užsiėmimų, susitikimų bei spaudinių.   

„Dievas su šlepetėmis“ – pirmoji aktoriaus Juozo Gaižausko knyga, gimusi po žygio Šv. Jokūbo keliu. Pavadinimas, kaip  sakė Juozas, nėra atsitiktinis. Knygoje Dievas iš tiesų mūvi šlepetes, kiekvienas skaitysiantis tai pamatys arba… ne. Viskas priklausys nuo gebėjimų  apčiuopti tekstą bei jo prasmes, surasti kodą, paliktą autorius. Juozas Gaižauskas nenubrėžia tikslios ribos ir aiškiai neįvardija, kiek knygoje yra jo ir savos patirties, kiek grožinės literatūros ir išgalvojimų. Skaitytojas pats turi apčiuopti visas gijas ir savarankiškai nueiti Šv. Jokūbo keliu, kuris, aktoriaus, o dabar ir rašytojo bei piligrimo, žodžiais, nei vieno nenuskriaudžia ir gausiai apdovanoja. Todėl knyga parašyta pirmuoju asmeniu – idant būtų galima susitapatinti su personažu ir savo kailiu pajusti  800 kilometrų, vedusių iš Lisabonos į Santjago de Kompostelą, ilgį, svorį, kvapą. Knygos pristatyme dalyvavusi kolegė Emilija Latėnaitė patvirtino: „Dievas su šlepetėmis“ patenkina visas jusles. Tie kas skaitė, tikrai užuodė kelio dulkes bei su jomis susimaišiusį prakaito kvapą, citrinos, staiga atsiradusios po kojomis, saldų rūgštumą ir kartu gerto vandens gaivumą. „Tai labai svarbu, kitaip žmogui bus neįdomu. Nerašysi, kaip ėjai, ėjai ir vėl – ėjai“, – susitikimo metu kalbėjo gerai žinomas teatro ir kino aktorius. Menininkui, apdovanotam  talentais, be galo buvo svarbus kiekvienas žodis, mat jis tekste turėjo skambėti.

Rudenį sulauksiantis antros išleistos savo knygos, Juozas Gaižauskas pasidžiaugė, jog pirmojoje jam puikiai pavyko papasakoti apie paprastus žmones, tuos mažiausiuosius, kurie neretai būna didžiausi. Savo siekiais, mintimis, darbais. „Jei tada, kai žmonės knygą perskaitys, sušvis bent kruopelytė vilties, gerumas bus laimėjęs, o aš – labai laimingas“, – sakė susitikimo metu dar ir koncertą su kolege dovanojęs aktorius. Paklaustas, ar Camino jis rado, ko ieškojęs, tik šyptelėjo: „Aš ėjau nusilenkti Šv. Jokūbui, kurio palaikai ilsisi Santjago de Kompostelos katedroje. Visi į kelią išsiruošia dėl skirtingų priežasčių ir visos jos geros. Kelias laukia visų“.

Renginys surengtas vykdant projektą „Baltų geokupolas Kuršėnuose – netradicinė bibliotekos erdvė“, dalinai finansuojama Lietuvos kultūros tarybos. Projekto partneriai: Šiaulių rajono savivaldybė, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos informacija

Nuotraukos Jurgos Sajenkienės

Total
0
Dalinasi
Related Posts