Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos dovana Lietuvos šimtmečiui  

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, daugėja ir šiai ypatingai progai skirtų renginių. Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka kartu su Vaikų literatūros skyriumi jau iš anksto stengiasi suteikti kuo daugiau iškilmingumo paminint šią Lietuvai svarbią šventę.

Lietuva visai netrukus, 2018 metų vasario 16-ąją dieną, švęs moderniosios Lietuvos gimimą.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka prisijungė prie iniciatyvos „Šimtmečio dovanos“ suorganizuodama edukacinę popietę „Kelionė po Lietuvos istoriją“.

Apie praeities svarbą dabarčiai ir dabarties klausimus praeičiai susirinko pakalbėti ir prisiminti trys kartos: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kuršėnų skyriaus tremtinė, politinė kalinė, partizanų rėmėja, ilgametė filialo tarybos ir valdybos narė Eugenija Dragūnienė, tikybos mokytojas Remigijus Čepas, istorijos mokytojas Arvydas Ščipokas, Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos mokytoja Rima Kudrevičienė ir mokyklos bibliotekininkė Birutė Milvydienė su ketvirtų klasių moksleiviais.

Jaunieji renginio dalyviai šurmuliuodami suskaičiavo, kiek iki Lietuvos gimtadienio liko dienų. Renginį pradėjusi Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja Karolina Jasiukevičiūtė daugiau prisiminti apie Lietuvos praeitį pakvietė istorijos mokytoją A. Ščipoką.

Susirinkusieji aktyviai dalyvavo ir diskutavo taip parodydami, kad, nors ir būdami dar tik jaunieji Lietuvos kūrėjai, apie savo gimtąją šalį žino nemažai.

Edukacinėje popietėje netrūko veiklų ir mažiems ir dideliems, kviečiančių prisiminti valstybės įžymias vietas, datas, žymius žmones, Lietuvos tarmes, o labiausiai visus sužavėjo vieningai sugiedota Tautiška giesmė.

Renginį vainikavo bibliotekos garbi viešnia E. Dragūnienė. Pasipuošusi lietuvių tautiniu kostiumu linkėjo Lietuvai ne tik švęsti, bet likti visiems vieningais, gyventi bendrystėje ir taikoje, nepamiršti savo šaknų kuriant Lietuvos ateitį ir išdidžiai žengti į antrąjį Lietuvos šimtmetį.

Karolina JASIUKEVIČIŪTĖ
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja
Vilma GRUDŽINSKIENĖ
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Vidos RAGAUSKIENĖS nuotr.

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts