Kuršėniškė džiaugiasi, kad mieste jai neprireikia automobilio

E. Vaznienei kasdien tenka eiti apie 30 minučių, kad pasiektų kitame miesto gale, Daugėliuose, įsikūrusias darbovietes

Nuo gimimo Kuršėnuose gyvenanti Enrika Vaznienė į darbą ir iš jo, į parduotuves, gydymo įstaigas ir susitikimus beveik visada traukia savomis kojomis, nes, pasak pašnekovės, po tokį kompaktišką miestą būtinybės važinėti automobiliu tiesiog nėra.

„Kuršėnuose atstumai nedideli, o jei gyvenama šalia miesto centro – iki darbovietės, bibliotekos, kultūros centro, gydymo įstaigų, parkų ir kitų aktyviam laisvalaikiui skirtų vietų pėsčiomis galima nueiti per 10 minučių. Kitur nueiti, žinoma, gali užtrukti ilgiau, bet net ir tai netrukdo visur paprasčiausiai traukti pėsčiomis“, – pokalbį pradeda pašnekovė.

Į darbą viešuoju transportu, iš jo – pėsčiomis

Kuršėniškei kasdien tenka eiti apie 30 minučių, kad pasiektų kitame miesto gale, Daugėliuose, įsikūrusias darbovietes.

„Dirbu visuomenės sveikatos specialiste darželyje ir mokykloje. Ugdymo įstaigos yra kiek toliau nuo mano namų, todėl ruošdamasi į darbą, kad būtų šiek tiek greičiau, derinu viešąjį transportą ir vaikščiojimą: ryte važiuoju autobusu, o baigusi darbą namo visada stengiuosi grįžti pėsčiomis. Ir tam yra sudarytos tikrai geros sąlygos, nes šaligatvis, kuriuo einu, yra sutvarkytas, apšviestas, galima sakyti – tobulas vaikščiojimui“, – pasakoja moteris.

Ėjimą E. Vaznienė renkasi ne tik kaip alternatyvą automobiliui, bet ir kaip sveikatinimosi ir laisvalaikio praleidimo būdą: eina pasivaikščioti po Kuršėnų pušyną ir miesto parką, kur per Ventos upę nutiestas vienas moderniausių ir ilgiausių pėsčiųjų tiltų Lietuvoje.

„Pėsčiomis judu iš tiesų nemažai, bet man vis tiek negana, todėl dažnai einu pasivaikščioti tiesiog savo malonumui, kad kuo daugiau pajudėčiau, pabūčiau gryname ore ir, žinoma, sustiprinčiau savo sveikatą. Juk visi girdėjo, kad vaikščiojimo nauda yra neišmatuojama: gerina bendrą savijautą, nuotaiką, stipriną širdies darbą, kraujotaką, mažina stresą ir netgi atitolina senėjimo procesus“, – teigia kuršėniškė.

Nauda mums ir aplinkai

Pašnekovės teigimu, ne ką mažiau svarbus ir kitas aspektas – aplinkosauga, prie kurios prisidėti gali kiekvienas. „Mes visi norime kvėpuoti grynesniu, švaresniu oru, ir, žinoma, saugoti savo sveikatą bei aplinką, kurioje gyvename. Todėl būtų sveikintina, jeigu kuo daugiau žmonių, tarp jų ir kuršėniškiai, dažniau rinktųsi aktyvų ir darnų judėjimą – vaikščiotų, važinėtų dviračiais, paspirtukais, dažniau naudotųsi viešuoju transportu ir taip prisidėtų prie aplinkos taršos mažinimo, švaraus oro ir sveikatos išsaugojimo.“

Moters nuomone, darniai judėti skatina ne tik maži atstumai, bet ir kasmet gerėjanti infrastruktūra: „Kuršėnai – labai žalias ir gražus miestas, yra daug naujai sutvarkytų šaligatvių, pėstiesiems ir dviratininkams pritaikytų takų, įrengtas naujas pėsčiųjų tiltas, šalia jo ir aplink Ventos upę dabar tiesiami nauji takai. Taigi, miestas keičiasi ir sąlygos judėti darniau tikrai sudaromos. O jeigu reikia atvykti iš gretimo kaimelio ar miesto, visada galima rinktis tarpmiestinį autobusą ar dviratį.“

Miesto infrastruktūros pokyčiai

Pasak Kuršėnų miesto seniūnijos seniūno Vytauto Gedmonto, Kuršėnų miesto infrastruktūra per pastaruosius keletą metų keitėsi ir keičiasi iki šiol: „Dar pernai buvo rekonstruoti dviračių ir pėsčiųjų takai, taip pat ir Ventos (atkarpa nuo Ventos tilto iki Stoties gatvės) bei Daugėlių (atkarpa nuo Vilniaus gatvės iki Pramonės gatvės) gatvės. Dėmesys skiriamas ir elektromobilių infrastruktūros plėtrai – kol kas mieste yra tik viena elektromobilių įkrovimo stotelė, bet ateityje planuojama įrengti dar devynias. Atnaujinamas ir viešasis transportas: visai neseniai Kuršėnų autobusų parkas įsigijo du visiškai naujus modernius autobusus su „Euro 6“ išmetamųjų teršalų standartą atitinkančiais varikliais. Šie autobusai dabar aptarnauja du maršrutus: vienas vežioja kuršėniškius po miestą, o kitas – į Šiaulius.“

Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra ir finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Total
0
Dalinasi
Related Posts