Kūčioms artėjant: patarimai, kaip atitirpinti šaldytą žuvį ir jūros gėrybes

Žuvis – vienas tų produktų, be kurio neįsivaizduojamas žiemos švenčių stalas. O ypač per Kūčias ji tampa tikra vakaro žvaigžde. Vis dėlto, nors esame gana konservatyvūs valgytojai, vis labiau linkstame į kulinarinius eksperimentus. Virtuvės mėgėjai Kūčioms renkasi daug tradicinės žuvies, tačiau pastaruoju metu ieško įmantresnių skonių, todėl Kūčių stalą puošia ir krevetės ar midijos.

Šaldyta žuvis – nenusileidžia kokybe

Pastebima, kad šįmet šventėms ruošiamasi iš anksto: ne tik ieškomos įvairiausios kalėdinės dekoracijos, bet ir planuojamas meniu. Norint paruošti stulbinamą žuvies patiekalą – ją galima naudoti ne tik šviežią, bet ir šaldytą.

Žuvis užšaldoma labai žemoje temperatūroje, iškart po to, kai būna sugaunama, todėl beveik nepraranda vertingųjų medžiagų ir išlaiko būdingą skonį bei šviežumą. Jeigu žuvis prieš sušaldymą buvo kokybiška, sušaldymas įvyko tinkamai ir greitai, jos kokybė atšildžius beveik nesiskirs nuo šviežios žuvies.

Kaip atšildyti žuvį?

Visgi žuvies kokybę lems ne tik tinkamas jos šaldymas, bet ir atitirpinimas. Geriausi žuvies atšildymo būdai tėra vos du: patariama žuvį atšildyti šaldytuve arba vandenyje su ledukais.

Žuvį geriausia atšildyti po truputį, iš šaldiklio ją perkėlus į šaldytuvą, kurio temperatūra svyruoja apie 2–6°С. Taip ji atšils palaipsniui, iš lėto, todėl geriausia ją iš kameros ištraukti iš vakaro. Dar vienas būdas atšildyti žuvį – su visa pakuote pamerkti į vėsų vandenį su ledukais. Vandenį geriausia keisti kas pusvalandį, kad jis išliktų vėsus. Tokiu būdu žuvis atitirps palaipsniui ir nepatirs staigių temperatūros pokyčių.

Atšildžius ir atsargiai išėmus iš pakuotės, prieš kepant žuvį dar yra geriausia nusausinti popieriniu rankšluosčiu. Mat vandeniu persisunkusi žuvis nebus traški ir kepama gražiai neapskrus, bus vandeninga.

Lygiai tos pačios taisyklės galioja ir atšildant jūros gėrybes. Šaldytas jūros gėrybes reikėtų sudėti į švarų indą ir dėti į šaldytuvą. Jeigu jos nėra supakuotos, indo nepamirškite uždengti maistine plėvele, kad jūros gėrybės ar žuvis neprisigertų kitų maisto produktų esančių šaldytuve kvapo. Jeigu gėrybes bandysite atšildyti vandenyje su ledukais – iš pakuotės jų ištraukti taip pat nereikėtų.

Ko geriau nedaryti?

Kartais skubama greičiau gaminti žuvį ar jūros gėrybes ir griebiamasi greitesnių jos atšildymo būdu. Netinkamai atšildytoje žuvyje atsiranda bakterijų, kurios gali lemti apsinuodijimą maistu, todėl žuvies atšildyti nepatartina nei mikrobangų krosnelėje, nei kambario temperatūroje.

Žuvies atšildymas mikrobangų krosnelėje staigiai pakeičia jos temperatūrą. Taip žūva dalis gerųjų medžiagų, o krosnelėje atšildoma žuvis gali ir apvirti – tai pakeičia ir skonį, ir tekstūrą. O tokius produktus atšildant kambario temperatūroje taip pat gali greičiau daugintis bakterijos, todėl tokių atšildymo būdų geriausia vengti.

Total
0
Dalinasi
Related Posts