Koronavirusas diagnozuotas 39-erių šiaulietei

Vėlų trečiadienio vakarą oficialiai pranešta, kad naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje neužfiksuota. Gauti penkių mėginių tyrimų rezultatai yra neigiami, o naujų mėginių kol kas nepaimta. Iš viso šiuo metu jau ištirtas 231 mėginys.

Apie užsikrėtusį pranešta naktį

Iki šiol vienintelis koronaviruso atvejis Lietuvoje patvirtintas praėjusį penktadienį Šiauliuose iš Italijos grįžusiai moteriai.

Apie Lietuvoje užfiksuotą pirmąjį koronaviruso atvejį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė žurnalistams 3 valandą nakties netikėtai surengtoje spaudos konferencijoje.

„Nepaisant dėtų pastangų, aktyvių prevencinių veiksmų, kuriuos pradėjome vykdyti vieni pirmųjų, tenka paskelbti, kad koronavirusas neaplenkė Lietuvos. Puikiai supratome, kad grėsmė yra, tad šiam scenarijui ruošėmės intensyviai. Šioje situacijoje džiugina tinkamai atlikti namų darbai, nes visos institucijos reagavo į situaciją ir atliko tuos veiksmus, kuriuos ir turėjo atlikti“, – sakė Valstybės ekstremalių situacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis ragino visuomenę nepradėti panikuoti, eiti į darbą kaip įprasta.

„Šiuo metu dedamos visos pastangos, kad kuo greičiau būtų nustatyti visi su užsikrėtusiuoju bendravę asmenys. Tai leis pritaikyti numatytas prevencines priemones ir išvengti tolimesnio infekcijos plitimo. Savo ruožtu, prašau žmonių nepanikuoti, sekti oficialią informaciją ir laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių“, – pabrėžė sveikatos apsaugos viceministras, SAM Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Algirdas Šešelgis.

S. Malinauskas penktadienio naktį surengtoje spaudos konferencijoje taip pat pabrėžė, jog visuomenė gali jaustis visiškai saugi. „Yra visiškai kontroliuojamas atvejis ir šitoje vietoje tikrai specialistai daro savo darbą“, – sakė jis.

Kol kas lieka ligoninėje

Penktadienį Respublikinėje Šiaulių ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje ligoninės direktorius Remigijus Mažeika sakė: „Gavus pranešimą, kad nustatytas koronavirusas, Respublikinės Šiaulių ligoninės medikų taikomos visos procedūros reglamentuotos pagal ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijas. Į ligoninę atvežti ir šeimos nariai, kurie gyvena atskirai, bet turėjo kontaktą su paciente. Jie naktį izoliuoti atskiroje palatoje. Šiuo metu jų būklė yra gera, nekarščiuojantys. Paskutinis ryte į ligoninę atvežtas dėl galimo koronaviruso pilietis yra virusu infekuotos pacientės vyras. Jis taip pat yra ligoninės skyriaus izoliacinėje palatoje, paimtas tepinėlis tyrimams. Devintą valandą ryto ligoninėje buvo penki pacientai dėl pavojingo pasaulyje plintančio koronaviruso: vienam diagnozuotas užkratas, keturi, kuriems paimti tyrimai“.

Pasak direktoriaus, pacientės kontaktais domėsis visuomenės sveikatos specialistai.

„Šiuo metu yra žinomi keturi asmenys, kurie yra giminės, bet jie nebuvo Italijoje. Yra dar penki asmenys, drauge grįžę iš Veronoje vykusios konferencijos“, – sakė R. Mažeika.

Spaudos konferencijoje buvo pranešta, kad nors mieste dar nėra gripo epidemijos, dėl šio atvejo gydymo įstaigoje paskelbtas karantinas. Į ligoninę neįleidžiami jokie pašaliniai asmenys bei pacientų lankytojai.

Atlikus tyrimus paaiškėjo, jog sergančiosios artimieji neužsikrėtę ir savaitgalį buvo išleisti namo. Savaitgalį imta kalbėti, kad pirmadienį arba antradienį ir 39-erių šiaulietė gali būti išleista namo, nes nekarščiuoja, būklė stabili, jai nėra taikomas gydymas. Tačiau atlikus tyrimus paaiškėjo, jog moteris tebėra užkrato nešiotoja. Todėl iki ketvirtadienio ryto dar tebebuvo laikoma ligoninėje.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Redakcijos archyvo nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts